Wielkie sprzątanie już w najbliższy weekend

2021-09-14 09:00:38, Q4.pl

Już w najbliższy weekend odbędzie się 28. Ogólnopolska akcja Sprzątanie Świata – Polska. W tym roku odbywać się będzie pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”. We Włocławku będzie miała ona bardzo szeroki charakter. Do akcji może włączyć się każdy.

Właściwie przez cały rok szkolny przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe skorzystają z oferty edukacyjnej Włocławskiego Centrum Edukacji Ekologicznej oraz Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej SANIKO. Oprócz webinariów na ciekawe tematy: świadome zakupy, proste rady na odpady czy ekodom – zero waste, placówki będą mogły zwiedzać Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

17 września 2021 r. zainteresowane sprzątaniem szkoły i przedszkola, będą mogły to robić na terenie swoich placówek. Za dostarczenie sprzętu do zbiórki odpadów i zagospodarowanie zebranych śmieci odpowiedzialne będzie SANIKO.

Również 17 września 2021 r. w akcję mogą się włączyć wszyscy mieszkańcy Włocławka. Między godz. 14.00 a 16.00 zapraszamy do sprzątania w trzech wytypowanych miejscach: na Michelinie (parking przy kościele), przy ulicy Leśnej (parking nieopodal Zespołu Szkół Samochodowych) oraz przy ulicy Kapitulnej (naprzeciw Szkoły Podstawowej nr 23). Mieszkańców zainteresowanych włączeniem się w akcję we Włocławku, prosimy o wybranie jednego z powyższych miejsc. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej SANIKO w te miejsca dostarczy odpowiedni sprzęt, a następnie zbierze śmieci.

Na tym piątkowa akcja sprzątania się nie kończy. Wszystkich, którzy wezmą udział w akcji terenowej, zapraszamy na godz. 16.30 na ognisko do Leśniczówki Dąbrówki. Będą kiełbaski, jabłka, drobne upominki. Ognisko potrwa do godz. 18.00. O dojazd z punktu sprzątania do Leśniczówki Dąbrówki nie trzeba się martwić. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne podstawi autobus, który zabierze chętnych z wytypowanych punków (w kolejności: Michelin, ulica Kapitulna i ulica Leśna) i zawiezie na miejsce. Po zakończeniu ogniska autobus odwiezie mieszkańców do punktów zbiórki (tym razem w odwrotnej kolejności: ulica Leśna, ulica Kapitulna i Michelin).

(Inf. prasowa UM Włocławek)

Obraz Hans Braxmeier z Pixabay

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz