Bieg Kujawiaka po raz 38. Start w najbliższą sobotę

2021-09-14 12:44:56, Q4.pl

Już w najbliższą sobotę biegacze pojawią się na starcie rozgrywanego po raz 38. Biegu Kujawiaka. 18 września na stadionie Przylesie rywalizować będą zarówno starsi, jak i nieco młodsi biegacze.

Bieg Kujawiaka jest najstarszą tego typu imprezą biegową w regionie. W tym roku odbędzie się jej 38. edycja. Zawody zostaną otwarte o godzinie 11:00. Po uroczystej inauguracji rozpocznie się rywalizacja w biegach szkolnych dla dzieci i młodzieży. Dzieci i młodzież rywalizować będą zgodnie z kategorią wiekową. Zawodnicy z podziałem na chłopców i dziewczynki startować będą na dystansach dostosowanych do wieku zawodników.

Biegi z udziałem dzieci i młodzieży są bezpłatne i otwarte dla wszystkich chętnych. Organizatorzy przygotowali bardzo atrakcyjną formułę uczestnictwa, której celem jest zachęcenie najmłodszych do aktywności sportowej. Wszyscy mali uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale na mecie biegu. Zawodnicy za miejsc I-III otrzymają dodatkowo nagrody rzeczowe. Zespoły zgłoszone przez szkoły zdobędą puchary za miejsca I-III (1 osoba=1 punkt). Start i meta zawodów ulokowana jest na stadionie Przylesie. Zapisy i regulamin w tym linku.

Bieg główny zostanie rozegrany na dystansie 10 km i wystartuje o godzinie 13:00. Bieg ma charakter otwarty. Start i meta biegu głównego usytuowane są na Stadionie Przylesie, a trasa wiedzie głównie malowniczymi duktami leśnymi (2 pętle po 5 km). Opłata startowa za bieg główny uzależniona jest od rodzaju pakietu startowego, czasu dokonanej wpłaty i wynosi:

- od dnia 01.09 do dnia 11.09.2021 r.

  • 30,00 zł – Pakiet Basic
  • 60,00 zł – Pakiet Standard

- w dniach 17.09.2021 r. - 18.09.2021 r. w biurze zawodów pod warunkiem wolnych pakietów (płatność tylko gotówką):

  • 40,00 zł – Pakiet Basic
  • 70,00 zł – Pakiet Standard

Co znajdziemy w pakietach?

Pakiet Basic zawiera:

- numer startowy z chipem,
- okolicznościowy medal na mecie biegu,
- wodę mineralną,
- napój izotoniczny lub sok,
- ciepły posiłek.

Pakiet Standard zawiera:

- numer startowy z chipem,
- okolicznościowy medal na mecie biegu,
- koszulkę techniczną,
- wodę mineralną,
- napój izotoniczny lub sok,
-ciepły posiłek.

Na zwycięzców biegu czekają oczywiście nagrody. Puchary i nagrody rzeczowe powędrują do zdobywców miejsc I-III w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn biegu na 10 kilometrów. Puchary powędrują też do zdobywców miejsc I-III w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn zameldowanych na terenie Włocławka.

Podobnie nagrodzeni zostaną najlepsza kobieta i najlepszy w klasyfikacji mężczyzna startujący z ANWIL Team. Ponadto wśród wszystkich uczestników, którzy ukończą bieg na dystansie 10 km, zostaną rozlosowane nagrody ufundowane przez sponsorów, zaś wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowy medal.

Biuro zawodów dla biegu głównego i biegów dzieci i młodzieży zlokalizowane będzie:

  • 17.09.2021 r. Recepcja stadionu OSiR Al. Chopina 10 w godzinach 13:00 - 18:00
  • 18.09.2021 r. Stadion Przylesie, ul. Wesoła 16 w godzinach 8:30-11:00.

Zapisy przyjmowane do osiągnięcia planowanego limitu ustalonego na 500 osób.

Regulamin i zapisy

Regulamin i Zapisy do biegów pod adresem :

https://time4run.com.pl/imprezy/38-bieg-kujawiaka/


Bieg poświęcony pamięci Napoleona Dzwonkowskiego i Wiesława Wesołowskiego. Organizatorem biegu jest LKS Vectra Włocławek przy współpracy Urzędu Miasta Włocławek i Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Sponsorami i partnerami Biegu Kujawiaka są: Miasto Włocławek, Drumet, ANWIL S.A., MPWiK, SANIKO, OSiR.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz