Anwil Basketball Cup dla Rytasu

2021-08-30 11:37:31, Q4.pl

Ostatni sparing przed startem European Basketball League okazał się ciężką przeprawą dla podopiecznych Przemysława Frasunkiewicza. Anwil Włocławek przegrał z BC Rytasem Wilno 61 do 89.

BC Rytas, mimo tego, że jest dopiero na początku okresu przygotowawczego z łatwością zdominowali zawodników Anwilu,. To był ostatni sprawdzian Rottweilerów przed startem EBL. Już w czwartek pierwszy mecz - na wyjeździe ze Startem Lublin.

Jeszcze troszeczkę wody w Wiśle jeszcze upłynie, zanim to wszystko będzie wyglądało tak jak powinno, ale tak naprawdę wszyscy muszą sobie zdać sprawę, że nie mamy na to czasu. Powinniśmy pewne rzeczy zbierać od razu, bo mamy problem z zapamiętywaniem zagrywek, egzekucją, a to nie może się przydarzać – mówi Szymon Szewczyk z Anwil Włocławek

Już po pierwszych 10 minutach spotkania Litwini wygrywali 24 do 9. Po dwudziestu, przewaga wzrosła do aż 26 punktów (50-24). Zawodnicy Anwilu mieli ogromne problemy ze skutecznością, rozegraniem (zaledwie pięć asyst) czy na tablicach (26-19 dla rywala).

Dopiero w trzeciej kwarcie, po kontuzji Jarvisa Williamsa, Anwil zaczął odrabiać straty. Niestety, przewagę udało się zmniejszyć jedynie z 24 do 18 punktów. To zasługa Szymona Szewczyka, który podczas tej kwarty, zdobył aż 10 punktów.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się 28-punktowym zwycięstwem zawodników Litwińskiej drużyny. Trafili oni 13 z 32 trójek (przy 4/23 ze strony gospodarzy), popełnili tylko pięć strat (przy 13 ze strony Anwilu) i aż 41 razy stawali na linii rzutów wolnych (skąd Litwini trafili 26 prób; był to efekt aż 31 fauli graczy z Włocławka).

Graliśmy z bardzo dobrym przeciwnikiem, ale to nie tłumaczy naszej postawy przez większość meczu. Byliśmy osowiali, nagle zapomnieliśmy podstawowych rzeczy w obronie, w ataku. Wszystko to wyglądało bardzo bardzo słabo (…) Więcej spodziewam się po graczach pierwszoplanowych, dzisiaj zawiedli. - mówi Przemysław Frasunkiewicz, trener Anwilu Włocławek

Anwil Włocławek – Rytas Wilno 61:89 (9:24, 15:26, 22:14, 15:25)

Anwil: Petrasek 13, Szewczyk 12, Mathews 11, Dykes 10, Bojanowski 8, Łączyński 4, Bigby-Williams 3, Bell 0,
Komenda 0, Olesinski 0, Woroniecki 0

Rytas: Normantas 15, Adomavicius 13, Buva 13, Butkevicius 11, Radzevicius 11, Leissner 10, Girdziunas 6,