Pożegnanie wakacji na Słodowie

2021-08-25 08:27:14, Q4.pl

W niedzielę 29 sierpnia 2021 r. bawić się będziemy w parku na Słodowie z Zalewskim, duetem Smolik//Kev Fox i Heaven Rock.

W ubiegłym roku z powodu pandemii „Dni Włocławka” zostały odwołane. W tym roku zapraszamy na imprezę łączącą Dni Włocławka i zakończenie wakacji. Kiedyś bawiliśmy się w amfiteatrze, później na Zielonym Rynku, a ostatnio na Bulwarach. W tym roku proponujemy nowe miejsce – zrewitalizowany park na Słodowie, będący przedłużeniem Parku im. Henryka Sienkiewicza.

Gwiazdą wydarzenia będzie Krzysztof Zalewski, ultrapopularny wokalista i multiinstrumentalista, który nie ma najmniejszych problemów z wyprzedawaniem swoich koncertów i regularnie gra na największych festiwalach muzycznych. To obecnie jeden z najpopularniejszych wykonawców na rodzimej scenie muzycznej, laureat licznych nagród, szczęśliwy posiadacz złotych i platynowych płyt.

Debiutancką płytę – rockową, ostrą, surową – wydał zaraz po wygranej „Idola” w 2004 i po jakimś czasie słuch po nim zaginął – ale to nie znaczy, że Zalef zrezygnował z muzyki. Wręcz przeciwnie! Terminował u Nosowskiej i w Heyu, grał w Muchach i Japoto, występował z Brodką, a nawet zagrał w filmie. Uzbrojony w te do świadczenia Zalewski zadebiutował ponownie, albumem „Zelig”. To wyzwanie rzucone dzisiejszej muzyce popularnej: 10 rockowych piosenek, ambitnych i chwytliwych zarazem. Dla wszystkich, ale nie dla każdego. Tą płytą zaistniał w świecie muzyki alternatywnej i zagrał setki koncertów w całej Polsce. Rok 2016 to nowa odsłona – płyta „Złoto” – najbardziej osobista, a zarazem najbardziej przystępna i przebojowa płyta Krzysztofa Zalewskiego. Płyta ta otworzyła mu drogę do udziału w najciekawszych projektach dziejących się na polskim rynku muzycznym – jak np. Męskie Granie. To dla tego projektu Zalewski napisał utwór „Początek”, który w bardzo szybkim tempie osiągnął ponad 100 milionów w świetleń. Kolejny singiel „Kurier”, który powstał do filmu Władysława Pasikowskiego również okazał się dużym przebojem. Obecnie Zalewski promuje swój najnowszy album “Zabawa”. To przemyślenia 35-letniego mężczyzny, nad którego głową zawisł cień i mimo to – a może właśnie dlatego – gra, śpiewa i tańczy. Na przekór czasom, ale nie ludziom wbrew.

Zalewski zacznie swój koncert o 20.00!

Na Słodowie wystąpi też Smolik//Kev Fox (start 18.30). Za debiutancką płytę w 2015 roku otrzymali Fryderyka w kategorii elektronika i alternatywa. W wersji koncertowej te misternie skonstruowane, pełne melancholii melodie i niepowtarzalny, hipnotyzujący, silny wokal nabierają kompletnie nowej energii. Duet pojawił się na większości liczących się festiwali (m.in. Tauron Nowa Muzyka, Męskie Granie, Olsztyn Green Festiwal).

Na początek wydarzenia o 17.30 zagra włocławski, młody coverowy zespół Heaven Rock. Jak sami piszą o sobie: Celem jest przede wszystkim dobra zabawa, ale również poznawanie muzycznych rockowych klasyków od podszewki.

“Pożegnanie wakacji” organizują Urząd Miasta i Centrum Kultury “Browar B.”.

Wydarzenie współfinansowane jest przez Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Mecenasem jest Wika Polska – lider w dziedzinie pomiarów ciśnienia i temperatury.

Sponsorami są Anwis – producent rolet i żaluzji oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.
Informacja o wydarzeniu dostępna jest tutaj.

(Informacja prasowa UM Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz