Wybrali sport w Marinie Zarzeczewo

2021-08-09 14:27:42, Q4.pl

W miniona sobotę, 7 sierpnia, w Marinie Zarzeczewo odbyła się impreza „Wybieram sport w Marinie” sfinansowana z grantu od Fundacji ANWIL. Jeszcze w piątek lało z nieba cały dzień i nic nie zapowiadało tak wspaniałej na imprezę plenerową aury. To kolejny przykład, że doświadczeni żeglarze jednak mają nos do pogody.

Ponad 250 osób skorzystało podczas imprezy z atrakcji w postaci darmowych przejażdżek jachtami żaglowymi, rowerami wodnymi i kajakami. Zabezpieczenie ratownicze pływającym zapewnili członkowie włocławskiego WOPR. Organizatorem imprezy był YACHT CLUB ANWIL, który zadbał również o elementy edukacyjne: było słowo o historii i codzienności Jeziora Włocławskiego – taka jest właśnie prawidłowa nazwa geograficzna naszego zbiornika – o żeglarstwie rekreacyjnym czyli wypoczynku na wodzie na jachtach żaglowych, łodziach motorowych, rowerach wodnych , kajakach i innych obiektach pływających.
Prowadzący tę część edukacyjną Wicekomandor YCA Andrzej Spychalski nawiązał również do ciekawego biotopu zatoki Zarzeczewo, który kształtuje jego biocenozę a ta ewoluuje od chwili spiętrzenia wód Wisły. Oczywiście zmiany te dotyczą również całego włocławskiego akwenu od Płocka do zapory we Włocławku.

Aby uprawiać sport nawet rekreacyjnie, należy znać stan własnego zdrowia i o nie dbać. Dlatego też uczestnicy mogli zapoznać się z tematyką zachowań prozdrowotnych, gdzie prowadząca tę część spotkania pani Beata Ulanowska z Centrum Medycznego MEDICA Prof-Med pośród różnych zagadnień o zdrowiu położyła szczególny akcent na zapobieganie cichemu zabójcy jakim jest choroba cukrzycowa. W tej części spotkania można było zbadać sobie poziom cukru - kilka osób dowiedziało się, że jest zdecydowanie za wysoki – oraz ciśnienie tętnicze.

Imprezę zwieńczył koncert dwóch formacji muzycznych. Na scenie po raz pierwszy wystąpił nowopowstały zespół „GT & Przyjaciele” w składzie; Grzegorz Tomaszewski -perkusja, Zbigniew Kowalec – piano, Marek Sobczyk – gitar basowa i Grzegorz Jagodziński – saksofon. Drugim był działający w Marinie od lat „CRISTAL BAND” w składzie; Andrzej Chyliński – gitara basowa, Ryszard Rycicki – wokal, Bogdan Wilczyński – organy, Tadeusz Słapa – gitara, Marian Ropejko – saksofon i Wojciech Warecki – perkusja.

Jakoś to tak jest, że po pobycie na wodzie chce się jeść i pić. Na szczęście na brzegu można było skorzystać z grilla z kiełbaskami oraz z baru z napojami, lodami i smażoną rybą.

Impreza zakończyła się późnym popołudniem ale wiele osób zostało jeszcze do zmierzchu.
Na koniec organizatorzy zaprosili uczestników na kolejną odsłonę wodniackich zmagań, czyli Integracyjne Regaty Żeglarskie ANTAŁEK, które odbędą się w sobotę 21 sierpnia br.

(Informacja prasowa YCA)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz