Zamknij X

Strzeleccy Dezynfekatorzy

2021-06-28 14:47:23, Q4.pl

Przeszkolenie w kierunku likwidacji skażeń i dezynfekcji jest szczególnie ważne w obecnych czasach. Aspektem, którym może cieszyć jest to, że coraz więcej osób interesuje ten temat. Kurs zorganizowany przez Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych z Wrocławia, umożliwił pięciu członkom Jednostki Strzeleckiej 4051 Włocławek uzyskać odpowiednie kwalifikacje oraz posiąść niezbędną wiedzę do prowadzenia działań dezynfekcyjnych.

W dniach 24-25 czerwca br. grupa włocławskich strzelców wzięła udział w kursie realizowanym przez Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu. Szkolenie prowadzili specjalnie do tego wybrani wykładowcy z Cyklu OPBMR oraz żołnierze kompanii chemicznej. Plan kursu, oparty został na wojskowych wytycznych dotyczących likwidacji skażeń oraz cywilnych przepisach określonych przez Inspekcję Sanitarną. Celem realizowanych zajęć było nauczenie kursantów prowadzenia bezpiecznej dekontaminacji pomieszczeń, sprzętu i ludzi. Włocławscy Strzelcy w czasie szkolenia zapoznani zostali z zasadami działania specjalistycznego sprzętu do likwidacji skażeń oraz posługiwania się środkami ochrony osobistej. Członkowie Włocławskiej Jednostki mieli także możliwość praktycznego użycia zestawów do likwidacji skażeń (PZLS i IZS) oraz zapoznania się z systemem KWAZAR. Ponadto na zakończenie szkolenia, każdy jego uczestnik w praktyce zweryfikował zdobyte umiejętności, działając w grupie dezynfekcyjnej.

Szkolenie było dla mnie bardzo wartościową lekcją. Nauczyłem się korzystania ze sprzętu dezynfekcyjnego, skorzystałem z wiedzy, którą przekazali nam instruktorzy oraz poznałem sposoby dezynfekcji pomieszczeń i sprzętu. Cieszę się, że po powrocie do Włocławka będę mógł zdobytą wiedzę przekazywać innym strzelcom w ramach realizowanych zajęć- mówi uczestnik szkolenia strz. Patryk Koniczyński członek Jednostki Strzeleckiej 4051 Włocławek,

Realizowane we Wrocławiu szkolenie chemiczne, nie jest jedynym kursem, w którym udział biorą przedstawiciele Włocławskiej Jednostki Strzeleckiej. Tylko w tym roku, Strzelcy brali udział w szkoleniach z zakresu łączności, topografii, survivalu, taktyki oraz ratownictwa pola walki. Najbliższe miesiące także obfitować będą w bardzo dużą ilość szkoleń realizowanych dzięki uzyskanemu wsparciu finansowemu z Ministerstwa Obrony Narodowej. Już w lipcu na terenie całego kraju członkowie Jednostki Strzeleckiej 4051 rozpoczną kursy z zakresu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, Sternika Motorowodnego, Płetwonurka, a kolejne miesiące przyniosą im także kursy Skoczka Spadochronowego, Strzelectwa, Survivalu czy Ratownictwa Taktycznego.

Od początku 2021 roku wiedzieliśmy, że będzie on bardzo aktywny. Bardzo duża ilość zaplanowanych szkoleń i kursów dotowanych ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej pozwoli nam przeszkolić łącznie ponad 200 osób. Dzięki temu nasi członkowie niemalże za darmo zyskają kwalifikacje i certyfikaty wojskowe, które w następstwie pozwolą im zyskać dodatkowe punkty rekrutacyjne na wymarzone studia oficerskie do Akademii Wojskowych, czy do podjęcia zawodowej służby wojskowej. Na tym jednak nie kończymy i sądzę, że już niebawem ponownie zaskoczymy proobronne środowisko w naszym kraju - dodał ppor. Krzysztof WÓJCIK - Dowódca Jednostki Strzeleckiej 4051 Włocławek

Jednostka Strzelecka 4051 Włocławek im. generała broni Władysława Andersa to jedno z najbardziej aktywnie działających stowarzyszeń proobronnych w naszym kraju. Włocławscy Strzelcy od wielu lat zajmują pierwsze miejsce w rankingach proobronnych publikowanych na stronach Ministerstwa Obrony Narodowej, realizują szkolenia i współdziałają z wojskiem. W 2018 roku, Prezydent Miasta Włocławek wyróżnił Włocławskich strzelców Medalem Prezydenta za prowadzoną na rzecz miasta działalność społeczną. Od 2021 roku, Jednostka Strzelecka jako pierwsza w Polsce przeszła pozytywną weryfikację ze strony Ministerstwa Obrony Narodowej i podpisała „Partnerską Umowę Proobronną” umożliwiającą jej szkolenie uczniów klas mundurowych.

(Informacja prasowa JS4051 Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz