Idealne CV prawnika

2021-06-10 12:09:50, Artykuł partnera

Decydując się na karierę prawniczą, trzeba liczyć się przede wszystkim z konkurencyjnością na rynku pracy. Obecnie studia na tym kierunku są jednymi z najpopularniejszych w Polsce. Nic dziwnego, skoro zawód ten jest bardzo dobrze płatny i stanowi doskonałe zabezpieczenie na przyszłość. Kandydaci muszą jednak pokazać się z jak najatrakcyjniejszej strony.

Wykształcenie prawnicze

Bez wątpienia głównym czynnikiem, który wpływa na to, czy kandydat otrzyma stanowisko w zawodzie prawnika, jest wykształcenie. Osoby, które pragną rozwijać się w tym zakresie, muszą ukończyć pięcioletnie studia kierunkowe. Po nich należy przystąpić do aplikacji adwokackiej, która kończy się egzaminem, dającym prawo do wykonywania zawodu.

O pracę w tej branży mogą starać się również osoby bez ukończonej aplikacji. Musi jednak pamiętać, że nie ma uprawnień adwokackich, tym samym nie ma prawa do pełnienia swojej funkcji przed sądem. Może jednak rozwijać swoje kompetencje na własną rękę, służąc doradztwem. Znalezienie korzystniej oferty pracy bez aplikacji bywa jednak trudnym zadaniem. Aktualnych ogłoszeń warto poszukiwać na portalu Pracuj.pl.

Zawód prawnika – jak napisać CV?

Każda osoba, która decyduje się na znalezienie pracy jako prawnik, musi liczyć się z ogromną konkurencją. Z tego względu niezbędne jest wyróżnienie. Pierwszym krokiem powinno być stworzenie oryginalnego, a zarazem profesjonalnego CV, które przyciągnie wzrok rekrutera, jednocześnie podnosząc szanse na otrzymanie wymarzonej pracy. Przede wszystkim warto zdać sobie sprawę, iż doświadczenie większości prawników… wygląda tak samo. Dlatego istotne jest, by prezentowana treść była wyjątkowa i atrakcyjna. Pamiętajmy, aby wszystkie informacje umieścić w CV w przejrzysty sposób. Główny sektor powinien skupiać się na celach zawodowych, w których kandydat opisuje swoją specjalizację, wcześniejsze doświadczenia czy najważniejsze umiejętności. W tej części nie powinno również zabraknąć informacji na temat tego, w jakim kierunku pragnie rozwijać się interesant, oraz w jaki sposób może pomóc firmie, do której aplikuje. Ponadto w dokumencie nie powinno również zabraknąć szczegółowych nazw firm i stanowisk, w których kandydat zdobywał swoje doświadczenie. Mile widziane są również referencje od wcześniejszych pracodawców. W tym miejscu warto także pochwalić się swoimi dotychczasowymi osiągnięciami zawodowymi. W dokumencie niezbędne są także dane kontaktowe, informacje o wykształceniu czy zainteresowaniach aplikującego.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz