Zamknij X

Turniej piłki ręcznej dla najmłodszych Ręczna na Orliku

2021-06-08 10:58:20, Q4.pl

Ręczna na Orliku to projekt stworzony z myślą o dzieciach, które interesują się piłką ręczną lub dopiero zaczynających swoją przygodę z tym sportem. Jeden z turniejów organizowanych w ramach akcji odbył się we Włocławku.

W poniedziałek, na boisku przy Szkole Podstawowej nr 7 na ulicy Gniazdowskiego pojawili się uczniowie klas I-IV. Wydarzenie organizowane przez Fundację Orły Sportu był jednak nie tylko turniejem, będącym eliminacjami przed etapem wojewódzkim akcji. Dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem, była to także okazja do wspólnego treningu i zabawy. Poza turniejem najmłodsi mogli trenować: rzuty do bramki, na odległość, slalom między pachołkami, czekał też na nich specjalny tor przeszkód.

Na miejscu pojawił się wicemistrz świata z 2007 i brązowy medalista Mistrzostw Świata 2009, Artur Siódmiak.
Piłka ręczna to jest sport, który cieszy oko, rozwija ogólną sprawność fizyczną. Będąc na różnego rodzaju akcjach związanych z popularyzowaniem sportu wśród dzieciaków bardzo się cieszę widząc uśmiechnięte twarze, emocje i radość.Myślę, że warto się ruszać i angażować aby mieć zdrowe społeczeństwo - mówił były reprezentant Polski.

Włocławskie eliminacje były tylko jedną z imprez odbywających się w 12 województwach. Rywalizacja na tym etapie potrwa do 30 czerwca. Rywalizacja na szczeblu wojewódzkim i finał akcji zaplanowano na jesień tego roku.
Włocławskim partnerem Fundacji Orły Sportu, współorganizującym turniej piłki ręcznej dzieci z roczników 2010 i młodszych "Ręczna na Orliku" był Junak Handball Team Włocławek.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz