Zamknij X

Włocławscy strzelcy na międzynarodowych ćwiczeniach DRAGON 21

2021-06-07 08:35:20, Q4.pl

W ubiegły piątek, grupa Włocławskich strzelców wyjechała w stronę Orzysza aby wziąć udział w ćwiczeniach DRAGON 21. Są to ćwiczenia międzynarodowe mające na celu sprawdzenie gotowość i współdziałania różnych rodzajów sił zbrojnych, oraz organizacji proobronnych.

DRAGON 21 to największe, cykliczne przedsięwzięcie szkoleniowe Dowództwa Generalnego RSZ i jedno z kluczowych wydarzeń szkoleniowych tego roku. Udział w nim weźmie niemalże 10 000 żołnierzy i ponad osób 120 z 8 różnych organizacji wchodzących w skład Komponentu Organizacji Proobronnych.

Nasi strzelcy od dłuższego czasu przygotowywali się do tego poligonu biorąc udział w szkoleniach między innymi z CLS, łączności czy SERE B organizowanych przez Biuro Programu Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej. Dodatkowo szkolili się oni we własnym zakresie z taktyki zielonej, strzelectwa, survivalu, czy ratownictwa pola walki. Na ćwiczeniu DRAGON sprawdzą oni swoje umiejętności w praktyce i zweryfikują co wychodzi im dobrze, a co będą musieli jeszcze poprawić. – mówi Krzysztof Wójcik Dowódca Jednostki Strzeleckiej 4051 Włocławek

Członkowie KOP będą stacjonować w okolicach Białej Podlaskiej i Rucianego Nidy, a ich zadania polegać będą na ochronie dóbr kultury i dziedzictwa narodowego oraz współpracy z lokalnymi samorządami cywilnymi. Na czas trwania ćwiczenia, Włocławscy strzelcy oznaczeni zostaną ciemnoniebieskimi opaskami. Ćwiczenie DRAGON 21 pozwoli sprawdzić poziom wyszkolenia, oraz przygotowanie organizacji proobronnych do współdziałania z wojskami operacyjnymi SZRP.

(Informacja prasowa JS 4051 Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz