Wernisaż podsumowujący projekt Convoi 77

2021-05-31 12:39:25, Q4.pl

Uczniowie klasy 2 LOA, wraz z wicedyrektor Katarzyną Dąbrowską, przy wsparciu wychowawcy, Pani Magdaleny Cześnin, w listopadzie ubiegłego roku przystąpili do europejskiego projektu Convoi 77. Już jutro, odbędzie się wernisaż podsumowujący rok realizowanych zadań.

Projekt adresowany był do uczniów szkół średnich z aż 32 krajów europejskich, wśród których znajdują się obywatele, mający żydowską tożsamość, znaleźli się w Transporcie numer 77 z Francji, do obozu zagłady Auschwitz – Birkenau. Zadaniem uczniów było odtworzenie dwóch lat biografii dowolnej spośród 1310 dzieci, kobiet i mężczyzn skazanych na śmierć. (szerzej na temat projektu na stronie https://convoi77.org/pl).

Zespół Szkół Samochodowych im. Tadeusza Kościuszki we Włocławku, przedstawić miał przybliżyć osobę Pani Rebeccy Polacz z Konina.

Włocławska Samochodówka jest kolejną ze szkół która przystąpiła do przedsięwzięcia, które według Unii Europejskiej, kształtuje wszystkie kompetencje kluczowe: skuteczne porozumiewanie się w języku ojczystym, jak i w języku obcym, kształtowanie kompetencji naukowo – technicznych i informatycznych, kształtowanie potrzeby nauki przez całe życie, oraz uczestniczenie w życiu społecznym i obywatelskim, wyposażenie w inicjatywność i przedsiębiorczość, oraz budowanie świadomości i ekspresji kulturalnej.

Na chwilę obecną do projektu przystąpili uczniowie i nauczyciele z 20 krajów europejskich, a wciągu 4 lat trwania projektu opracowano 200 lat różnych biografii.

We wtorek, 1 czerwca 2021 r. o godzinie 12:00 w Zespole Szkół Samochodowych, odbędzie się wernisaż „Projekt Convoi 77 w Zespole Szkół Samochodowych im. Tadeusza Kościuszki we Włocławku”, który będzie podsumowaniem rocznej realizacji zadań w ramach projektu.

(Informacja prasowa ZSS Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarzFatal error: Uncaught exception 'ErrorException' with message 'file_put_contents(): Only 0 of 174 bytes written, possibly out of free disk space' in /home/maciekq4/domains/q4.pl/public_html/system/classes/kohana/log/file.php:91 Stack trace: #0 [internal function]: Kohana_Core::error_handler(2, 'file_put_conten...', '/home/maciekq4/...', 91, Array) #1 /home/maciekq4/domains/q4.pl/public_html/system/classes/kohana/log/file.php(91): file_put_contents('/home/maciekq4/...', '\n2023-03-21 21:...', 8) #2 /home/maciekq4/domains/q4.pl/public_html/system/classes/kohana/log.php(184): Kohana_Log_File->write(Array) #3 /home/maciekq4/domains/q4.pl/public_html/system/classes/kohana/session.php(378): Kohana_Log->write() #4 [internal function]: Kohana_Session->write() #5 {main} thrown in /home/maciekq4/domains/q4.pl/public_html/system/classes/kohana/log/file.php on line 91