W Teatrze – Alicja i… Kraina Czarów!

2021-05-25 14:44:00, Q4.pl

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego oraz Teatr “Skene” serdecznie zapraszają na kolejne przedstawienie dla całych rodzin w ramach cyklu Niedzielne Spektakle Familijne oraz zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Tym razem będzie to sztuka Lewis’a Carroll’a a zarazem 87 PREMIERA Teatru “Skene” pt: “Alicja w Krainie Czarów”.

Alicję… napisał Lewis Corroll w roku 1865 jako zlepek luźnych opowieści snutych przez niego trzem dziewczynkom w trakcie wspólnych wycieczek wodnych po Tamizie. Wszystkie te opowiadane wątki łączyła postać Alicji.

Alicja śni i tam przeżywa różne zdarzenia, spotyka różne dziwne postaci, których nikt nigdy w życiu nie spotka. To wszystko ją fascynuje i podąża śladem dziewczęcej fantazji dalej i dalej.

W końcu udaje jej się dostać do Królowej Kier, która swą “silną ręką” rządzi tą krainą snow. Alicja uświadamia Królowej Kier i wszystkim jej poddanym, że są oni tylko kartami do gry, a właściwie… No, właśnie – kim w rzeczywistości okazuja się w spektaklu postaci ze snu Alicji?

Alicja w Krainie Czarów to pełna absurdu logika snu, to utwór dla dzieci i dla bardzo dorosłych. Każdy z nas śni i każdy z nas może interpretować te senne zawiłości na swój własny sposób.

Dzieci oglądając spektakl znajdą swoje fantastyczne marzenia i niezwykłe opowieści, a dorośli poczują się jak dzieci i zaczną może marzyć o tym, jak to dobrze było być kiedyś małym dzieckiem.

Ceny biletów:
*PARTER  - Normalny 25 zł,  Ulgowy 20 zł, 
*BALKON - 15 zł
 
Kasa Teatru czynna w dni  powszednie w godz. 9.00 - 16.45 oraz w dni wystawiania przedstawień na jedną godzinę przed ich rozpoczęciem, tel. 54 231 47 66

(Informacja prasowa Teatru Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz