Przez internet albo telefonicznie. Trwa Spis Powszechny 2021

2021-05-18 08:27:24, Q4.pl

Podstawową, obowiązkową formą jest samospis internetowy. To bardzo proste, i zajmuje od kilku do kilkunastu minut. Samodzielnie można spisać się, korzystając z aplikacji na stronie: https://spis.gov.pl/ Pamiętajmy, że od pierwszego poprawnego logowania do aplikacji, jest 14 dni na wypełnienie formularza. Do dyspozycji jest również robocza, demo aplikacja.

Metoda uzupełniająca to spis przez telefon, na infolinii spisowej. Rachmistrzowie spisowi telefonują do nas z numeru 22 828 88 88. Rachmistrz spisowy ma nadany oficjalny identyfikator wydany przez Wojewódzkie Biuro Spisowe zawierający imię i nazwisko, numer, godło, informację o przetwarzaniu danych osobowych.

Pamiętajmy jednak, że jeśli obowiązek spisowy został już zrealizowany przez Internet albo poprzez infolinię spisową, nikt nie będzie dzwonić do respondentów w tej sprawie. Takie kontakty mogą być próbą wyłudzenia danych. Tożsamość rachmistrza można sprawdzić na infolinii spisowej pod numerem 22 279 99 99, jak również poprzez aplikację dostępną na dedykowanej stronie.

(Informacja prasowa UM Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz