Bądźmy ostrożni przy przejściach dla pieszych, o zdarzenie nietrudno

2021-05-11 11:07:05, Q4.pl

Wczoraj (10.05.2021) odnotowaliśmy dwa zdarzenia przy ulicach Zbiegniewskiej i Wyszyńskiego we Włocławku, gdzie na oznakowanych przejściach dla pieszych zostały potrącone dzieci w wieku 11, 12 i 15 lat. Na szczęście obrażenia nie były poważne i mundurowi zakwalifikowali je jako kolizje drogowe. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i zwolnienie w pobliżu przejść dla pieszych.

Do pierwszego zdarzenia z udziałem małoletnich pieszych doszło około godziny 19:30 przy ulicy Zbiegniewskiej. Z relacji zgłaszającej osoby wynikało, że pojazd audi potrącił dwóch chłopców na oznakowanym przejściu dla pieszych. Na miejscu policjanci ruchu drogowego wstępnie ustalili, że 46-letnia osoba kierująca audi jadąc ulicą Zbiegniewską w kierunku ulicy Kaliskiej nie ustąpiła pierwszeństwa przechodzącym przez pasy chłopcom w wieku 12 i 15 lat.

Nastolatkowie zostali przewiezieni na badania do szpitali we Włocławku i Toruniu, gdzie okazało się, że na szczęście nie doznali poważnych obrażeń. Policjanci ustalili, że kierująca audi była trzeźwa. Mundurowi zatrzymali kobiecie prawo jazdy z uwagi na nie zachowanie przez nią ostrożności przy oznakowanym przejściu dla pieszych. Sprawa kolizji zostanie skierowana do sądu.

Natomiast kilkanaście minut później otrzymaliśmy zgłoszenie o kolejnym potrąceniu dziecka na oznakowanym przejściu dla pieszych, tym razem przy ulicy Wyszyńskiego. Mundurowi ustalili, że 67-letni kierujący hondą nie ustąpił pierwszeństwa 11-letniej rowerzystce i doszło do jej potrącenia. Na szczęście dziecko nie doznało poważnych obrażeń i sprawa została zakwalifikowana jako kolizja drogowa. Kierowca auta był trzeźwy, a za spowodowanie zdarzenia został ukarany mandatem karnym. Dodatkowo policjanci upomnieli rodzica małoletniej, że córka nie powinna przejeżdżać rowerem przez przejście dla pieszych.

Przypominamy, że przejście dla pieszych służy do bezpiecznego przechodzenia na drugą stronę jezdni i nie należy przez nie przejeżdżać rowerem. W takiej sytuacji powinniśmy zejść z roweru i przeprowadzić go przez pasy. Przepisy te nie dotyczą dzieci do 10 roku żucia, które zgodnie z kodeksem drogowym traktowane są jako piesi.

Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o szczególną ostrożność w rejonie przejść dla pieszych, bądźmy uważni i stosujmy się do przepisów ruchu drogowego, aby każdy z nas mógł bezpiecznie dotrzeć do celu.

(Informacja prasowa KMP Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz