Juniorzy Starsi Kujawiaka Kowal pokonali Tłuchowię Tłuchowo 1:0

2021-05-10 12:00:35, Q4.pl

W dniu wczorajszym, w środę 05 maj 2021 r. o godz.15:10 na stadionie im. Kazimierza Górskiego w Kowalu rozegrano 4. kolejkę we Włocławskiej III lidze okręgowej A1 Junior Starszy. Gospodarze pod okiem trenerów Vitaliia Shvetsa i Rafała Jankowskiego podejmowali Tłuchowie Tłuchowo.

Jak wiemy, z powodu obostrzeń i reżimu sanitarnego covid-19 kilka kolejek zostało przełożonych na inny termin. Mecz poprowadzili sędziowie z Włocławka, jako główny Bartłomiej Wiśniewski, na liniach asystowali - Michał Słupecki i Hubert Augustyniak. Pierwsze minuty meczu dla jednej i drugiej drużyny, to badanie swoich możliwości, w większości gra toczyła się w środkowej części boiska, a sporadyczne ataki kończyły się na liniach defensywnych. W pierwszej odsłonie dwukrotnie dobrymi interwencjami popisał się bramkarz Kujawiaka Kowal - Miłosz Struciński, ratując z opresji i utraty goli swój zespół. Tyle o pierwszej połowie.

Z chwilą rozpoczęcia drugiej części gry, trener Shvets dokonał podwójnej zmiany, za Norberta Mechułe wszedł Jakub Górski, a Bartosza Jankowskiego zmienił Maciej Chirkowski. Od tej chwili gra z jednej i drugiej strony nabrała rumieńców. W 52 minucie szybki atak gości zakończył się groźnym strzałem tuż przy lewym słupku, piłka trafiła w boczną siatkę. W odpowiedzi w 54 minucie groźną kontrę lewą stroną boiska wyprowadził Kujawiak. Adrian Rybka długim podaniem uruchomił Jana Kaźmirskiego, a ten z narożnika pola karnego płaskim strzałem w długi róg pokonał golkipera Tłuchowi. Jak się okazało, było to dla gospodarzy trafienie na wagę trzech punktów, gdyż mimo kilku groźnych sytuacji z jednej i drugiej strony, wynik nie uległ zmianie.

W 69 minucie super okazji nie wykorzystał strzelec bramki Jan Kaźmirski, w 100% sytuacji przestrzelił piłkę nad bramką. Minutę później trener Kujawiaka zmienił Mateusza Kędzierskiego, którego zastąpił Dominik Jankowski. W końcówce spotkania jedna i druga drużyna miała okazję do zmiany wyniku. Dwukrotnie bramkarz gospodarzy Miłosz Struciński ratował swój zespół od utraty goli, po błędach obrońców. W 87 minucie szybką kontrę wyprowadził Kujawiak, ale piłkę wychodzącą za plecy obrońcy celowo ręką zatrzymał Szymon Zabłotowicz, za co został ukarany przez sędziego Bartłomieja Wiśniewskiego czerwoną kartką. Minutę później po wykonaniu stałego fragmentu gry w sytuacji sam na sam znalazł się Jakub Górski, ale z ostrego kąta trafił w nogi bramkarza i piłka wyszła na rzut rożny.

W 89 minucie w Kujawiaku boisko opuścił strzelec jedynego gola Jan Kaźmirski, którego zastąpił Jakub Czerwiński. Była to zmiana bardziej taktyczna, podyktowana na urwanie kilkunastu sekund. Do regulaminowego czasu gry sędzia doliczył 3 minuty. W ostatnich sekundach meczu goście byli bliscy wyrównania. Spisujący się rewelacyjnie przez 90 minut bramkarz Miłosz Struciński nie złapał piłki, którą przejął napastnik gości, ale nie dał rady umieścić jej z ostrego kąta w bramce i tym samym zwycięstwo Kujawiaka stało się faktem. Obiektywnie patrząc, goście swoją postawą na boisku zasłużyli na wywiezienie jednego punktu z Kowala, ale nie zdołali pokonać Strucińskiego, więc schodzili z boiska z opuszczonymi głowami.

W dotychczasowych rozgrywkach była to trzecia wygrana kowalan. Juniorzy Starsi Kujawiaka wygrali u siebie w 1. kolejce z Włocłavią 2:1, na wyjeździe w 2. kolejce z Orłem Służewo 3:1 oraz ulegli w Kowalu w 6. kolejce 0:3 z Mieniem Lipno. Już w najbliższy piątek 7 maja o godz. 18:30 młodzieżowcy Kujawiaka w 8. kolejce zagrają na wyjeździe z Włocłavią Włocławek.

Kujawiak Kowal: Vitalii Shvets i Rafał Jankowski - trenerzy
M. Struciński -, J. Kaźmirski (89' J. Czerwiński), A. Rybka, M. Wilczyński, M. Kędzierski (70' D. Jankowski), H. Gdański, N. Mechuła (46' J. Górski), B. Jankowski (46' M. Chirkowski), M. Pustelnik, Sz. Dorsz, M. Pirowski.
Rezerwowi: P. Wyrwa, J. Czerwiński, M. Wiśniewski, J. Górski, D. Jankowski, J. Szefler, M. Chirkowski

Tłuchowia Tłuchowo: Paweł Bielicki – trener
B. Grzywiński, D. Ostrowski, K. Lichocki, Sz. Zabłotowicz, S. Gajewski, P. Wiśniewski, K. Wyszyński, Ł. Zabłotowicz, A. Moraczewski, T. Nowakowski, D. Wyszyński.
Rezerwowi: S. Markowski, M. Lis, M. Chyżyński, H. Redecki, K. Kłobukowski, I. Bukowski, Sz. Jagielski.

(Informacja prasowa + fot. Wojciech Nawrocki)