Śródmieście Cafe zaprasza. Mają plany na maj

2021-05-05 10:51:01, Q4.pl

Kawiarnia Obywatelska wznawia swoją działalność stacjonarnie. Fundacja ładowarka, operator kawiarenki, skupia się na na kontynuowaniu działań, które zostały zapoczątkowane w marcu. Kwietniowy lock-down nie spowalnia ich tempa.

Kawiarnia obywatelska w kwietniu funkcjonowała online. skupiała się na działaniach internetowych, jak i po części hybrydowych. Wczoraj poinformowano o powrocie do działania stacjonarnego na ul. 3 maja 9. W maju planowana jest kontynuacja wydarzeń, które były zapoczątkowane w marcu bieżącego roku.

Już w tą sobotę Kawiarnia Obywatelska zaprasza na wspólne budowanie z klocków lego. 14-15 maja zaś na kontynuację działań związanych z oglądaniem polskich bajek. Już wczoraj zaś kawiarence odbyła się pierwsza "zielona akcja".

,,W związku z otwarciem Kawiarni Obywatelskiej zorganizowaliśmy taką małą ,,zieloną akcję" związku z kryzysem klimatycznym który mamy dookoła. Nie będę ukrywał, że działania kawiarni obywatelskiej będą w dużej mierze ukierunkowane na działania ekologiczne." - mówił Dominik Cieślikiewicz z Fundacji Ładowarka.

Aby przeciwdziałać kryzysowi klimatycznemu, Śródmieście Cafe razem ze stowarzyszeniem Polska 2050, Nadleśnictwem Włocławek oraz Lasami Państwowymi rozdawała sadzonki roślin.

"Stowarzyszenie Polska 2050 jak państwo wiedzą, bardzo ukierunkowane jest na działania ekologiczne i dokładamy wszelkich starań, aby propagować te wszystkie działania. Pamiętajmy o tym, że jeśli są drzewa chore wycinane, na to miejsce należy też zadbać, aby dosadzać tych drzewek." - mówiła Marlena Człapińska ze Stowarzyszenia Polska 2050.
.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz