Zamknij X

Matury 2021 dzień drugi - uczniowie mierzyli się z matematyką

2021-05-05 15:52:23, Q4.pl

Abiturientom rocznika 2021 przyszło zmierzyć się z egzaminami maturalnymi w wyjątkowych i trudnych warunkach. Wczoraj pisali oni matury z języka polskiego, dziś z matematyki. Jak poziom trudności oceniają sami zdający?

Egzaminy odbywają się w reżimie sanitarnym, zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji i Nauki przygotowanymi przez CKE. Są one zbliżone do tych, których maturzyści musieli przestrzegać w marcu, podczas próbnych egzaminów dojrzałości.

W tym roku , egzamin maturalny tworzony jest na podstawie wymogów egzaminacyjnych, na które wpłynęła epidemia COVID-19 i konieczność nauki zdalnej. W zależności od przedmiotu, katalog wymagań został zmniejszony o nawet 30%.

Konieczność nauki zdalnej wpłynęła nie tylko na wymogi egzaminacyjne, ale także na sposób samych przygotowań do egzaminu przez licealistów:

Zdalne utrudniły trochę sprawę z powtarzaniem, dużo lepiej by mi poszło pewnie na maturze rozszerzonej, jeżeli uczylibyśmy się w szkole, bo wiadomo – Pani zawsze weźmie do tablicy, coś wyjaśni, a tak to, przez komputer nie da rady wyłapać każdego, kto umie, a kto nie umie – mówi Adrian, uczeń Liceum im. Marii Konopnickiej

Maturzyści, tak jak w ubiegłych latach, przystąpią do trzech obowiązkowych pisemnych egzaminów; język polski, matematyka, oraz język obcy na poziomie podstawowym.
Nie muszą oni natomiast przystępować do żadnego egzaminu na poziomie rozszerzonym, czyli do egzaminów dodatkowych. Chętni nadal mogą napisać 6 dodatkowych egzaminów rozszerzonych.

A jak przygotowania i sam egzamin ocenili abiturienci?

Tylko pojedyncze zadania sprawiły mi problem (…) większość zadań które były, przerabiałam. One powtórzyły się, była tylko zmiana danych, ale ogólnie typ zadań był ten sam co sprzed lat. - mówi Basia, uczennica LMK

Jutro ostatni obowiązkowy egzamin tegorocznych abiturientów – język obcy. Wyniki egzaminu maturalnego (w terminie głównym i dodatkowym) zarówno na poziomie podstawowym i rozszerzonym ogłoszone zostaną 5 lipca 2021 roku, a dla osób poprawiających egzamin w sierpniu - 10 września 2021 roku.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz