Urząd Marszałkowski - Powodzenia maturzyści!

2021-05-04 08:18:07, Q4.pl

Już dzisiaj uczniowie ostatnich klas liceów i techników rozpoczynają pierwszy dzień egzaminów maturalnych. Nad pracą z języka polskiego zasiądzie 19 tysięcy maturzystów z Kujawsko – Pomorskiego. Mają szansę powtórzyć jeszcze materiału razem z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową. Z myślą o nich przygotowaliśmy specjalny blok filmów, składający się z ponad 300 e-lekcji.

Analiza próbnej matury i ważne wskazówki to tematy ostatnich lekcji, które szczególnie zainteresują przygotowujących się do dzisiejszego egzaminu maturalnego z języka polskiego. Poza tym maturzyści znajdą dla siebie wiele innych materiałów, które pomogą w ostatnich powtórkach. Do naszej e-szkoly zapraszamy także uczniów pozostałych klas, którzy będą mogli powtórzyć bieżący materiał.

Zajęcia można oglądać na czterech kanałach:

Wszystkie lekcje są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. Można do nich powracać także poza godzinami emisji. Zajęcia są tematycznie opisane i skatalogowane, dzięki czemu uczniowie mogą w łatwy sposób odnaleźć interesujące ich materiały. W biblioteczce e-Szkoły znalazły się osobno zebrane lekcje z poszczególnych przedmiotów, m.in. wychowania fizycznegoreligiimatematykibiologii i języka polskiego, jak i zbiory filmów kierowanych do uczniów poszczególnych klas szkoły podstawowej i średniej, w tym specjalny blok dla ósmoklasistów i maturzystów. Są też katalogi grupujące zajęcia z przedmiotów humanistycznych ścisłych i przyrodniczych oraz języków obcych (niemieckiego i angielskiego).

Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa rozpoczęła nadawanie w marcu ubiegłego roku. Projekt był odpowiedzią samorządu województwa na niezbędne ze względów epidemicznych zamknięcie placówek oświatowych. Zainteresowanie, z jakim spotkała się nasza e-Szkoła sprawiło, że postanowiliśmy kontynuować projekt w wakacje. Przez całe lato transmitowaliśmy ciekawe zajęcia o różnorodnej tematyce, rozwijające zainteresowania i poszerzające wiedzę o naszym regionie. Od nowego roku szkolnego zmieniliśmy formułę e-Szkoły. Proponujemy lekcje popołudniowe, do nauki zapraszamy uczniów szkół podstawowych i średnich, którzy chcą rozwijać zainteresowania, poszerzać wiedzę zdobytą w szkole i dobrze przygotować się do klasówek i egzaminów.

(Informacja prasowa Urzędu Marszałkowskiego)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz