Do piór. Rozpoczęły się matury 2021

2021-05-04 09:17:58, Q4.pl

Zdajcie maturę i realizujcie swoje plany życiowe – życzy tegorocznym maturzystom Marek Wojtkowski.O 9:00 we włocławskich szkołach rozpoczęły się egzaminy dojrzałości. Na początek absolwenci zmierzą się z językiem polskim.

Tegoroczne egzaminy dojrzałości znacznie różnią się od tych, które zdawano w ubiegłych latach. Nie chodzi tylko i wyłącznie o zaburzony (z powodu wprowadzenia nauki zdalnej) cykl przygotowań do egzaminu ale także o wymagania jakie stawiane są tegorocznym maturzystom.

W przeciwieństwie do lat ubiegłych, w tym roku maturzyści nie będą musieli zdawać obowiązkowego egzaminu z przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Część ustna egzaminu dojrzałości została zaś ograniczona jedynie do tych osób, dla których egzamin w formie ustnej jest niezbędny przy rekrutacji na uczelnie wyższe.

Nie zmieniło się jedno. Matura nadal pozostaje najważniejszym, dla wielu, egzaminem przed jakim staną na ścieżce swojej edukacji.

Rozkwitają kasztany, więc czas przygotować się do najważniejszego w waszym życiu egzaminu – mówi do tegorocznych absolwentów prezydent Marek Wojtkowski – Czas jest trudny, ale mamy świadomość tego, że to właśnie ten czas zadecyduje pewnie o waszym przyszłym życiu. Dlatego też korzystając z okazji pragnę wam złożyć serdeczne życzenia, przysłowiowego „połamania pióra”, żeby te egzaminy były dla Państwa jak najkorzystniejsze. Żebyście Państwo ten piękny czas bardzo dobrze wspominali.

Pisemna część egzaminu dojrzałości potrwa do 20 maja.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz