Znamy wyniki matur poprawkowych

2019-09-12 11:06:16, Maciej Kowalczyk

Ze 124 osób uprawnionych do przystąpienia do egzaminu poprawkowego z możliwości podejścia do matury w sierpniu skorzystało 118 osób. 77 spośród nich z powodzeniem.

Do egzaminu poprawkowego mieli prawo ci, spośród tegorocznych absolwentów, którzy w maj nie zdali egzaminu tylko z jednego przedmiotu (w części pisemnej, lub ustnej). Do poprawkowej matury przystąpili 20 i 21 sierpnia. Jak widać, nie wszystkim udało się zdać. Noga powinęła się 41 spośród zdających.

Oczywiście najwięcej problemów, jak zawsze, sprawia uczniom matematyka – podsumowuje Barbara Moraczewska, zastępczyni prezydenta miasta – Do egzaminu przystąpiło 66 uczniów a zdało 39.(...) Pozostałe przedmioty nie sprawiły uczniom aż takich problemów.

Zdany egzamin dojrzałości oznacza, że tegoroczni absolwenci mogą jeszcze złożyć dokumenty aplikacyjne do szkół wyższych. Wiele spośród uczelni w kraju uruchamia właśnie dodatkową rekrutacje, niestety może się okazać, że zabraknie dla nas miejsca na wymarzonym kierunku, jeśli w wakacyjnej rekrutacji zapełniły się na nim wszystkie miejsca.

Maturzyści, którym nie udało się zdać tegorocznego egzaminu, na kolejną szansę będą musieli poczekać do przyszłego roku.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz