Trwają Wirtualne Drzwi Otwarte Szkoły Muzycznej

2021-04-23 08:08:09, Q4.pl

Zespół Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku po raz kolejny otwiera swoje drzwi wirtualnie. 19 kwietnia 2021 r. wystartowało na facebooku wydarzenie „Wirtualne Drzwi Otwarte ZSM 2021”. Zostało ono zaplanowane wstępnie na dwa tygodnie, ale szkoła ma się czym chwalić, więc wirtualne otwarcie drzwi potrwa z pewnością dłużej.

Nauczyciele i uczniowie ZSM codziennie prezentują instrumenty, na których można nauczyć się grać w szkole. Przygotowano szereg premierowych występów uczniów, począwszy od nagrań dokonanych przez młodych solistów specjalnie na potrzeby wydarzenia, poprzez rejestrację występów konkursowych, na nagraniach zespołów kameralnych kończąc. Tym samym szkoła pokazuje, że mimo przejścia niemal w całości na nauczanie zdalne, nadal z powodzeniem rozwija umiejętności i pasję wśród swoich podopiecznych.

Twórcy Wirtualnych Drzwi Otwartych stawiają z jednej strony na rzetelną informację – prezentując kolejno instrumenty, z drugiej zaś pragną pochwalić się dokonaniami utalentowanej młodzieży, znajdującej się pod skrzydłami nauczycieli ZSM. Premierowe wykonania zamieszczane są na szkolnym kanale youtube, natomiast na stronie wydarzenia można znaleźć wiele postów informacyjnych, dzięki którym potencjalny kandydat do „Muzyka” dowie się, jakie szkoły wchodzą w skład zespołu szkół, dlaczego warto uczyć się w tej właśnie szkole, w jakie projekty angażują się uczniowie i nauczyciele ZSM oraz czym się różni altówka od skrzypiec.

Wydarzenie jest publiczne i dostępne tutaj, a sami organizatorzy zachęcają do śledzenia.

(Informacja prasowa UM Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz