Włocławianie Mistrzami Województwa Pomorskiego w Kickboxingu

2021-03-24 12:05:07, Q4.pl

W sobotę tj. 20 marca w Luzinie rozegrano Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Kickboxingu. W imprezie brało udział 340 zawodników z 38 klubów z całej Polski, w konkurencji PIANKI(dzieci i młodzież) brało udział ponad 70 zawodników, konkurencji KICKLIGHT - 264 zawodników. Wśród startujących w zawodach znalazła się trzynastoosobowa reprezentacja zawodników Akademii Mieszanych Sztuk Walki Włocławek która z tej imprezy przywiozła trzy tytuły Mistrza Województwa.

Jestem bardzo zadowolony z postawy wszystkich zawodników, zrealizowali obraną taktykę w 100% Dla większości z nich były to pierwsze starty, a zdobyte doświadczenie zaprocentuje w przyszłości. Zawody te były dla nas sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski, które odbędą się za trzy tygodnie. Teraz wracamy na salę dopracować szybkość i technikę - mówił trener, Daniel Tobjasz.

Bezkonkurencyjni w swoich kategoriach wiekowych i wagowych okazali się : Jan Kuczmaja, Nicola Gałkiewicz oraz Maciej Konarzewski, który został wybrany najlepszym kadetem starszym Mistrzostw Województwa.

Nie spodziewałem się tak dobrego wyniku, trenuję od czterech miesięcy pod okiem trenera Daniela Tobjasza i od razu taki sukces. Zostałem wybrany najlepszym kadetem starszym turnieju co bardzo mnie mobilizuje do jeszcze cięższej pracy - mówił Maciej Konarzewski.

Brązowe krązki zdobyli: Paweł Szczerbicki i Natalia Kubiak, którzy stawiają pierwsze kroki w kickboxingu.

W zawodach startowała także czteroosobowa reprezentacja Akademi Mieszanych Sztuk Walki Wilkowice, która przywiozła z tej imprezy trzy medale. Wracający po dwuletniej przerwie Dominik Kurkiewicz wywalczył drugie miejsce w kategorii - 63kg senior. Tytuły Mistrzyń Województwa zdobyły Julia Kierzkowska dla której był to debiut w kickboxingu, oraz Amelia Cymerman. Amelia została także najlepszą seniorką mistrzostw.

(Informacja prasowa Akademii Mieszanych Sztuk Walki Włocławek)

Komentarze (1)


Kibic (2021-03-25 10:34:39) Zgłoś do moderacji
Wielkie brawa dla tych młodych zdolnych ludzi i oczywiście dla trenera. Włocławek jest z Was dumny.

Dodaj swój komentarz