Podsumowanie działań 'Prędkość' na włocławskich drogach

2021-03-22 11:11:28, Q4.pl

Policjanci ruchu drogowego po raz kolejny prowadzili policyjne działania „Prędkość". Niestety nie zabrakło kierowców, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości i innych przepisów drogowych. W wyniku sobotnich (20.03.2021 r.) działań 123 kierowców ukaranych zostało mandatem za zbyt szybką jazdę. Ponadto 8 z nich utraciło na trzy miesiące prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

W minioną sobotę (20.03.2021 r.) policjanci ruchu drogowego z Włocławka po raz kolejny prowadzili działania „Prędkość". Mundurowi, wykorzystując wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, sprawdzali czy kierowcy jadą zgodnie z przepisami. Poza kontrolą prędkości, zwracali też uwagę na stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz na przestrzeganie innych przepisów ruchu drogowego.

W trakcie tych działań policjanci przeprowadzili 200 kontroli drogowych, 123 z nich zakończyły się mandatami karnymi z powodu zbyt szybkiej jazdy. Dodatkowo 8 z ukaranych mandatem kierowców utraciło na trzy miesiące prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. W tej grupie niechlubnym rekordzistą był 46-latek, który na terenie gm. Choceń jechał volkswagenem z prędkością 117 km/h, ignorując ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Z pewnością to nie ostatnia tego typu policyjna akcja mająca na celu zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom dróg. Nadmierna prędkość bowiem jest jedną z głównych przyczyn wypadków komunikacyjnych, w tym również tych najtragiczniejszych w skutkach.

(Inf. prasowa KMP Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz