Akcja „Bus- Truck" na włocławskich drogach

2019-02-20 13:37:28, Maciej Kowalczyk

Włocławscy policjanci podejmują kolejne działania w ramach poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Tym razem była to akcja „Bus- Truck". Przeprowadzono ponad 170 kontroli, podczas których mundurowi ujawnili uchybienia i wystawili za nie mandaty.

Wczoraj (19.02.19) policjanci włocławskiej drogówki przeprowadzili kolejne działania w ramach poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tym razem skierowane one były na ujawnianie nieprawidłowości i zwiększenie nadzoru nad wykonywaniem transportu drogowego i przewożenia osób.

„Pod lupę" poszły przede wszystkim auta ciężarowe, busy, autobusy i oczywiście samochody osobowe. Policjanci zwracali uwagę na kwestie przekroczenia prędkości, sprawność podstawowych urządzeń i układów, stan trzeźwości kierowców, terminy badań technicznych, eliminowanie pojazdów zagrażających bezpieczeństwu.

Mundurowi skontrolowali w czasie tych działań 173 pojazdy, w tym 82 auta ciężarowe i 1 autobus. W 15 przypadkach kierowcy przekroczyli dozwoloną prędkość, w tym 4 kierujących autami ciężarowymi. W 27 sytuacjach doszło do naruszeń związanych ze stanem technicznym. Niestety posypały się mandaty, którymi mundurowi ukarali 60 kierowców. W 24 przypadkach zastosowali pouczenia.

Jedna kontrola w tym dniu była dość nietypowa. Miała ona miejsce około godziny 13.00 na ulicy Zielnej. Mundurowi zareagowali widząc holujące się tam pojazdy ciężarowe. Podczas kontroli okazało się,  że 27-letni kierowca pojazdu ciężarowego z naczepą holował drugi pojazd ciężarowy. Kierowcy nie sądzili, że jest to zabronione, jednak przepisy ruchu drogowego zakazują holowania przez pojazd z przyczepą lub naczepą. Taka jazda zakończyła się dla 27-latka ukaraniem mandatem.  

Tego typu działania z pewnością będą kontynuowane. Wszystko po to, aby zadbać o bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

(Inf. prasowa KMP Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz