Biblioteka informuje o nowych i zaplanowanych do kupienia książkach

2021-03-17 08:16:36, Q4.pl

Miejska Biblioteka Publiczna, m.in. w formie krótkich filmików, sukcesywnie zamieszcza informacje o książkowych nowościach.

Bibliotekarze zachęcają również do korzystania z opcji współtworzenia księgozbioru, za pośrednictwem zakładki dostępnej tutaj. Jeśli chcą Państwo, żeby konkretna książka znalazła się w bibliotece, zaproponujcie jej zakup korzystając z systemu on-line Sowa OPAC.

Aby to zrobić, należy wykonać kilka prostych kroków: najpierw, w przeglądarce internetowej wprowadzić adres katalogu OPAC, lub wejść do niego ze strony Biblioteki; potem zalogować się a następnie w dolnej części okna „Twój profil” kliknąć przycisk „Zaproponuj zakup do biblioteki”. W zakładce „Oczekujące” pojawi się formularz „Zaproponuj zakup do biblioteki”. Wystarczy już tylko uzupełnić pola i kliknąć „Wyślij”. W nowym oknie powinien pojawić się komunikat „Operacja wykonana poprawnie. Propozycja zakupu została wysłana do biblioteki”.

Oczywiście, można również zgłaszać propozycje w sposób tradycyjny, choć w tej chwili mniej, niż zwykle „kontaktowy”, czyli podczas osobistej wizyty w bibliotece.

(Informacja prasowa UM Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz