Zamknij X

Nowa twarz starej Biblioteki. Uroczyste otwarcie głównej siedziby MBP

2022-07-15 15:16:47, Q4.pl

150 tysięcy materiałów bibliotecznych ponownie na ulicy Warszawskiej. Dziś nastąpiło uroczyste otwarcie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zdzisława Arentowicza we Włocławku.

Dzisiejszy dzień, 15 lipca to dla Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włocławku bardzo ważna data. To właśnie 15 lipca 1972 roku otworzono siedzibę MBP na ulicy Warszawskiej. Dziś, po 50 latach oddano nowy zmodernizowany budynek. Dyrekcja już nie może się doczekać reakcji gości.

Zapraszamy do mediateki, do strefy dziecka, do dwupoziomowej wypożyczalni. Będzie można korzystać z sali konferencyjnej, z sali kameralnej która mieści prawie 150 osób. Biblioteka mocno się zmieniła, przede wszystkim została wyposażona w nowe instrumenty i narzędzia – mówi Andrzej Chmielewski, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Pod wrażeniem finalnego wyglądu nowej siedziby są także władze miasta, które wręczyły także na ręce dyrektora biblioteki Medal Prezydenta Miasta Włocławka

To naprawdę może być jedna z wielu wizytówek nie tylko naszego miasta, ale i województwa czy kraju. To miejsce naprawdę niezwykłe. - mówi Marek Wojtkowski, prezydent miasta.

Dodatkowo, w piątek 22 lipca w bibliotece przy ul. Warszawskiej zagości: Inwazja robotów - godz. 10.00-14.00, Strefa wakacyjnej przyjemności - godz. 11.00. Zaplanowano też Wielkie BOOM w Mediatece - o godz. 12.00

Wypożyczalnia książek działa od poniedziałku od godz. 10.00, kolejne dni (wtorek-sobota) od godz. 9.00.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz