UKS "START" na podium Ogólnopolskiego Turnieju Badmintona

2021-03-16 11:39:08, Q4.pl

W dniu 14 marca pięcioro zawodników UKS „START" Smólnik brało udział w odbywającym się w Starogardzie Gdańskim w Ogólnopolskim Turnieju Badmintona „Baltic Cup„ W turnieju wzięło udział 124 zawodników z 15 klubów północnej Polski: Gdynia, Gdańsk, Suwałki, Bytów, Miastko, Sianów.

Podczas gier turniejowych zawodnicy UKS "START" mogli skonfrontować się z czołówką zawodników z list klasyfikacyjnych prowadzonych w poszczególnych kategoriach przez Polski Związek Badmintona.

W turnieju w najlepiej wypadł Bartłomiej Zasada, który w grze pojedynczej wywalczył brązowy medal. W grze półfinałowej przegrał z Pawłem Oberzig z UKS Bliza Władysłaowo ( 31 na listach PZBad ) 21:17, 21:13. Dodatkowo Bartek w parze z Janem Kurkowskim z UKS Dwójka Bytów zdobył srebrny medal w grze podwójnej. Medal brązowy w grze podwójnej wywalczyła też Lida Figiel w parze z Karoliną Kozak z UKS Krokus Góralice.

W turnieju brał również udział Paweł Rudnik, który w parze z Lidią Figiel w grze mieszanej zajęli 7 miejsce. Para Jakub Zamerski i Paweł Rudnik w grze podwójnej zajęła również miejsc 7.

W turnieju w kategorii młodzik młodszy startował Oliwia Kamińska, dla której był to debiut w turniejach o takiej randze. Oliwia w rozgrywkach grupowych trafiła na12 na listach klasyfikacyjnych PZBad i późniejszą zwyciężczynię turnieju Aleksandre Trader. Mecz zakończył się wynikiem ( 21:14, 21:10 )

Punkty jakie podczas turnieju zdobyli zawodnicy pozwolą im na kwalifikacje do Mistrzostw Polski w swoich kategoriach wiekowych.