Badmintoniści z sukcesami

2019-12-19 08:49:20, Maciej Kowalczyk

18 grudnia w Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Województwa w Badmintonie w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej organizowanych przez Szkolny Związku Sportowy.

W Mistrzostwach duży sukces odniosły drużyny ze Szkoły Podstawowej w Smólniku zdobywając dwa medale. Drużyna dziewcząt w składzie: Anita Wąsowska, Lidia Figiel i Nikola Proszkiewicz wywalczyła tytuł mistrzowski oraz prawo startu na Mistrzostwach Polski Szkół, jakie odbędą się w marcu 2020. Natomiast drużyna chłopców grająca w składzie: Jakub Zamerski, Krystian Pawlicki, Łukasz Kowalewski zdobyła medal brązowy.

Dziewczęta w drodze na najwyższe miejsce na podium pokonały 3:0 SP Łochowo, 3:0 SP Sępólno Krajeńskie, 3:0 SP Barcin, 3:0 SP Żnin oraz w meczu finałowym zwyciężyły SP Sławsk Wielki 3:1.

Chłopcy wygrali SP Wielka Łąka 3:0, SP Barcin 3:0 , SP Żnin 3:0 by w meczu półfinałowym przegrać z późniejszymi mistrzami województwa SP Sępólno Krajeńskie 0:3. W walce o brązowy medal ponownie zawodnicy z SP Smólnik 3:0 pokonali SP Wielka Łąka.