Poznaj świat kryptowalut od podszewki

2021-03-03 10:24:54, Artykuł partnera

Wirtualne waluty to elektryzujący temat, co potwierdza rekordowa wycena Bitocina - ponad 50.000 $. Jeśli chcesz wejść w świat kryptowalut, warto mieć sprawdzone źródło informacji - wejdź na CrypS.pl.

O kryptowalutach krążą legendy, niektórzy inwestorzy snują na ich temat pesymistyczne scenariusze, a jeszcze inni sieją nieprawdziwe informacje. Cele takiego działania bywają różne. Odwrócenie uwagi od wirtualnej waluty, a może chęć sprzedaży własnych produktów? Trudno powiedzieć, dlatego najlepiej wyrobić sobie własną opinię na temat kryptowalut. Jednym z najbardziej wartościowych źródeł jest CrypS.pl, który śledzi sytuację wirtualnych walut na całym świecie. Co warto o nich wiedzieć?

Czym jest blockchain?

Blockachain to dosłownie łańcuch bloków. Jest to technologia, którą używa się do przechowywania oraz przesyłania informacji o transakcjach zawartych w Internecie. Wśród nich można wyróżnić np. operacje handlowe, kupno i sprzedaż walut, ale także kryptowalut. Przy dotychczasowej mocy obliczeniowej komputerów nie ma możliwości podrobienia największych bloków łańcuchów. Niektóre szacunki zakładają, że do ich złamania potrzebna jest moc obliczeniowa równa połowie Internetu. Dla przeciętnego użytkownika sieci to niewyobrażalne liczby. Niemniej, wraz z pojawieniem się komputerów kwantowych, będzie potrzeba wdrożenia nowych zabezpieczeń opartych o kryptografię, co wydaje się naturalne i będzie łatwe do implementacji.

Giełdy kryptowalut

Wirtualne waluty, tzw. coiny można nabyć w kantorach lub na giełdach. Na świecie istnieje przynajmniej kilka dominujących podmiotów, ale rynków jest znacznie więcej. Warto wybierać te o dużej płynności. Dzięki temu możemy łatwo przeprowadzić transakcje kupna/sprzedaży. Ponadto, liderzy rynku to podmioty, które mają rozbudowany system zabezpieczeń i proklienckie podejście. Dodatkowo zachęcają klientów niskimi prowizjami i dodatkowymi możliwościami jak np. wymianą tradycyjnych walut, nazywanych FIAT'ami. Warto, aby osoby, które zamierzają ulokować środki na jednym z rynków, poznały o nich opinię i inne fakty. Umożliwia to m.in. rating giełd kryptowalut, który wielowymiarowo opisuje każdy z kluczowych podmiotów.

Kryptowaluty - co przyniesie przyszłość?

Co pewien czas w mediach głównego nurtu pojawia się wzmianka o kryptowalutach. Dla znacznej części społeczeństwa to nadal temat abstrakcyjny lub ciekawostka. Z kolei profesjonalni inwestorzy, czyli instytucje finansowe  od pewnego czasu lokują środki na giełdach kryptowalut. Transakcje rzędu miliarda dolarów nie są tak popularne, jak choćby na forexie, ale nie dziwią już graczy. Wśród wyróżniających się walut, jest Bitcoin. W lutym 2021 roku byliśmy świadkami, jak coin przekroczył kolejną psychologiczną granicę 50.000 $ za jeden walor. Warto podkreślić, że w październiku-listopadzie 2020 r., BTC wyceniano na ok. 11.000 $. Tak duże zwroty z inwestycji przyciągają kolejnych żądnych zysków śmiałków. Niedawno Elon Musk ogłosił, że Tesla będzie przyjmowała płatności za samochody w Bitcoine. Takie sytuacje sprawiają, że kryptowaluty rozwijają się i docierają w kolejne zakątki naszej rzeczywistości.

Powyższe informacje to ledwie zarys tematu kryptowalut. Bardziej szczegółowe analizy i najświeższe informacje, znaleźć można na CrypS.pl.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz