Wszystkie nagrody Festiwalu “Lwowskie dzieci” dla Teatru Ludzi Upartych

2021-02-24 08:30:31, Q4.pl

Już po raz drugi Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego zgłosił do udziału w organizowanym we Lwowie Festiwalu Polskich Amatorskich Teatrów “Lwowskie dzieci” przedstawienia z udziałem aktorów Teatru Ludzi Upartych.

W dniach 20-21 lutego br. odbyła się VI edycja tego Festiwalu, który w związku z pandemią zorganizowany został na zasadzie przesłania do Organizatorów nagranych na nośnikach przedstawień teatralnych. Włocławski Teatr zarejestrował i przesłał kilka miniatur opartych na wierszach Jana Brzechwy i Juliana Tuwima zgłaszając je w kategorii małych form.

I Nagrodę Jury przyznało Teatrowi Ludzi Upartych działającemu przy Teatrze Impresaryjnym im. Włodzimierza Gniazdowskiego za przedstawienie małej formy pt.: “Żaba”. II Nagroda Jury trafiła do Teatru Ludzi Upartych za przedstawienie małej formy pt.: “Kwoka”. III Nagrodę otrzymał Teatr Ludzi Upartych za przedstawienie kolejnej małej formy, zatytułowanej.: “O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”.

Ponadto Jury Festiwalu przyznało Nagrody Aktorskie Katarzynie Misiak i Piotrowi Gutowskiemu oraz Nagrodę za reżyserię, którą otrzymał Jan Polak.

(Informacja prasowa UM Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz