Oprawa muzyczna zabawy weselnej, czyli czy DJ to dobry wybór na wesele?

2021-02-24 15:48:38, Artykuł partnera

Muzyka jest jednym z podstawowych elementów, które decydują o klimacie oraz ogólnej atmosferze panującej podczas zabawy weselnej. Przyszli nowożeńcy mają do wyboru zasadniczo dwóch wykonawców muzycznych - zespoły weselne lub DJ-a. Pomimo niewątpliwych zalet płynących z muzyki granej na żywo, z roku na rok rośnie zainteresowanie tym drugim, co wynika z kilku istotnych powodów. Sprawdźmy, czy DJ na wesele jest rzeczywiście dobrym wyborem i dlaczego każda para powinna przynajmniej rozważyć nawiązanie z nim współpracy.

Czym zajmuje się DJ podczas zabawy weselnej?

DJ jest profesjonalnym wykonawcą, który specjalizuje się głównie w odtwarzaniu wybranej muzyki z płyt lub innego rodzaju nośników elektronicznych. Do jego obowiązków należy dobór we współpracy z parą weselnego repertuaru, jego właściwe zestawienie ze sobą oraz miksowanie utworów w taki sposób, aby zabawa przebiegała w płynny i profesjonalny sposób. Wiele osób sądzi, że na tym kończy się rola DJ-a - nic bardziej mylnego!

Dj na wesele wciela się bowiem także w rolę wodzireja, czyli prowadzącego zabawę weselną, który zaprasza gości do tańca i wspólnych zabaw, bawi ich oraz zapowiada poszczególne elementy i punkty zabawy. Jego zadaniem jest ponadto zapewnienie przyjaznej, zabawnej atmosfery, która porwie gości do tańca oraz nie pozwoli im się nudzić. Jak widać, zakres obowiązków DJ-a jest bardzo szeroki i co więcej, on sam musi zadbać zarówno o odtwarzanie muzyki, jak i zaopiekować się bawiącymi się na parkiecie gośćmi.

DJ na wesele, czyli profesjonalne granie... z płyt

Podstawową wątpliwością, jaka towarzyszy parom młodym rozważającym nawiązanie współpracy z DJ-em jest to, czy goście będą dobrze bawili się przy muzyce odtwarzanej z płyt. Okazuje się jednak, że to nie sposób wykonywania muzyki, lecz jej rodzaj i dobór decydują o nastrojach panujących podczas zabawy i zadowoleniu gości. W dopasowaniu playlisty pomoże profesjonalny DJ na wesele, który z uwagi na swoje doświadczenie i specjalizację posiada przygotowane listy utworów, które idealnie sprawdzają się podczas różnego rodzaju rodzinnych imprez okolicznościowych.

Z nawiązaniem współpracy z profesjonalnym DJ-em wiążą się liczne korzyści. Przede wszystkim mamy zagwarantowaną wysoką jakość muzyki, która będzie brzmiała dokładnie tak, jak tego chcemy i oczekujemy. Przy dobrze znanych hitach i przebojach w oryginalnym brzemieniu będą świetnie bawili się goście ze wszystkich grup wiekowych, a możliwość zamawiania ulubionych utworów i zadedykowania ich wybranym osobom, urozmaici zabawę oraz zachęci gości do aktywnego w niej uczestniczenia. W przypadku DJ-a nie ma także ryzyka pomyłek, fałszowania czy innych, niekiedy mało zabawnych zdarzeń, które często towarzyszą występom muzycznym na żywo. Jeśli do tego dodamy znacznie niższy koszt zatrudnienia DJ-a w stosunku do współpracy z profesjonalnym zespołem weselnym, okaże się, że DJ na wesele to opcja zdecydowanie warta rozważenia.

Komentarze (2)


sylvio (2021-02-24 17:52:52) Zgłoś do moderacji
DJ oczywiście na dyskotekę lub 18-tkę. Ale na wesele lub bal.....? Jednak to inny wymiar imprezy i klasy. Powinna być tzw."orkiestra". Ale oczywiście dzisiaj trudno o dobry na poziomie zespół. W naszym regionie można policzyć na palcach jednej dłoni,, Reszta to karaoke i playbacki ( coś jak Zenek ,który nawet na weselu syna zaśpiewał playback-żenada). Można te "zespoły" nazwać "Rolnicze zespoły muzyczne". Byłem dwa razy( pierwszy i ostatni) na balu karnawałowym we Włocławku, gdzie grał DJ w koszulce . Absolutna kompromitacja i brak klimatu.
amanda (2021-02-24 20:51:13) Zgłoś do moderacji
O!!!! Po przeczytaniu tego artykułu wnioskuję ,że Dj -je mają mało pracy skoro reklamują się poprzez wasz portal( pewnie za opłatą). Na szczęście ogromna większość na imprezach weselnych wybiera ( i słusznie) zespoły muzyczne. Nawiasem mówiąc to DJ bardzo często ma wpadkę na w/w imprezach nie mówiąc o prymitywnych odzywkach. Czy to aż tak ważny temat abyście poświęcali mu tak długi artykuł ? A może ktoś z waszych bliskich jest DJ ? Pozdrawiam .

Dodaj swój komentarz