Kujawsko-Pomorskie na drugim miejscu Halowych Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce

2021-02-23 10:50:42, Q4.pl

Trzy złote, dwa srebrne i pięć brązowych – łącznie dziesięć medali zdobyli zawodnicy z Kujaw i Pomorza podczas Halowych Mistrzostw Polski seniorów w lekkiej atletyce, które odbyły się w Arenie Toruń w miniony weekend (20-21 lutego). Ten wynik uplasował nasz region na drugim miejscu w klasyfikacji medalowej województw.

Najwięcej krążków dla regionu zdobył CWZS Zawisza Bydgoszcz - jeden złoty, jeden srebrny, cztery brązowe. Na 12. miejscu w klasyfikacji medalowej klubów znalazły się MKL Toruń oraz MKS Inowrocław - po jednym złotym medalu, na 25. miejscu LKS Vectra Włocławek z jednym srebrnym medalem, a 34. miejsce przypadło BKS Bydgoszcz z jednym brązowym medalem.

Po raz siódmy z rzędu mistrzem Polski w sprincie na 60 metrów został (z nowym rekordem życiowym – 6.59) Remigiusz Olszewski (Zawisza Bydgoszcz). Swój 50. medal Mistrzostw Polski w karierze zdobyła Marika Popowicz-Drapała. Tym razem sprinterka Zawiszy zdobyła brąz w biegu na 60 metrów z wynikiem 7.35. Wśród tyczkarzy medale z tego samego kruszcu zdobyli Victoria Kalitta – 4.00 m oraz Paweł Wojciechowski – 5.30.

Zawodnicy z regionu zajęli całe podium w skoku wzwyż. Mistrzem Polski został Norbert Kobielski (MKS Inowrocław) – 2.22, na drugim stopniu stanął Mateusz Kołodziejski (Zawisza Bydgoszcz) – 2.19, a brązowy medal trafił do Gracjana Wiśniewskiego (Zawisza Bydgoszcz) – 2.12.

Złoto w biegu na 200 metrów trafiło do zawodnika z miasta gospodarza mistrzostw, Adriana Brzezińskiego (MKL Toruń) – 21.06 to jego nowy rekord życiowy.

Halową wicemistrzynią Polski w biegu na 1500 metrów została Klaudia Kazimierska z LKS Vectra Włocławek – 4:23,33.

Brązowy medal mistrzostw na 200 metrów zawisł na szyi Kingi Gackiej (BKS Bydgoszcz) – 24.01 – życiowy rekord.

Medale dla młodych sportowców

Równolegle z seniorami o tytuły mistrzów Polski rywalizowali młodzieżowcy, czyli zawodnicy do lat 23. Nasi lekkoatleci zdobyli 16 krążków: 3 złote, 3 srebrne i 10 brązowych.

  • złote:

- Sebastian Chmara jr (CWZS Zawisza Bydgoszcz) – skok o tyczce 4.70, 

- Klaudia Kazimierska (LKS Vectra Włocławek) – bieg 1500 m,

- Gracjan Wiśniewski (CWZS Zawisza Bydgoszcz) – skok wzwyż.

  • 3 srebrne:

- Kinga Gacka (BKS Bydgoszcz) – 400 m,

- Arkadiusz Schiedel (Nadwiślanin Chełmno) – 5000 m chód,- Victoria Kalitta (CWZS Zawisza Bydgoszcz) – skok o tyczce.

  • 10 brązowych:

- Adrianna Sułek (Zawisza Bydgoszcz) – pięciobój i skok wzwyż,- Zuzanna Hulisz (MKL Toruń) – 60 m przez płotki 8.29 RŻ,- Kinga Gacka (BKS Bydgoszcz) – 200 m,- Miłosz Oczkoś (Nadwiślanin Chełmno) – 5000 m chód,- Michal Tocker (Zawisza Bydgoszcz) – skok o tyczce,- Julia Afelt (Zawisza Bydgoszcz) – 3000 m,

- Patrycja Oller (Nadwiślanin Chełmno) - 3000 m chód,

- Wiktor Szynaka (MKL Toruń) – 3000 m.

 

Gwiazdy lekkiej atletyki rywalizują w Arenie Toruń

65.Copernicus Cup zawody lekkoatletyczne organizowane w toruńskiej hali. Od 5 do 7 marca odbywać się tam będą Halowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce. Trzydniowa rywalizacja obejmie 26 konkurencji (po 13 dla kobiet i mężczyzn). Wśród nich m.in. biegi, sztafeta, skok o tyczce, skok w dal, pchnięcie kulą i siedmiobój. W zawodach weźmie udział blisko 600 najlepszych europejskich lekkoatletów.

(Informacja prasowa Urzędu Marszałkowskiego + fot. Paweł Skraba.)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz