403 wolontariuszy WOŚP już niedługo na ulicach Włocławka - 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

2021-01-29 15:03:46, Q4.pl

Włocławek od zawsze wspierał Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze zbierane są na szczytny cel – sprzęt medyczny dla dzieci z oddziałów laryngologii, otolaryngologii, oraz diagnostyki głowy. W tym jakże trudnym okresie doceńmy możliwość pomocy innym. Okazja już w najbliższą niedzielę.

403 wolontariuszy z włocławskiego sztabu WOŚP wyruszy na ulice od samego rana, a datki zbierane będą do godziny 16:00. Po zakończeniu zbiórki udadzą się do punktu rozliczeniowego; ten w tym roku zlokalizowany został w małej hali OSiR, w której, gdzie zliczane będą datki włocławian.
Dla wolontariuszy, miasto przygotowało pewne udogodnienia. Każdy z nich otrzyma specjalny Identyfikator Wolontariusza, dzięki któremu dana osoba może poruszać się bezpłatnie komunikacją miejską. Dla tych, którzy znajdują się za granicami miasta, bądź nie mają innej możliwości transportu, uruchomione zostaną także specjalne taksówki – TAXIWOŚP.

Zbiórki na ulicach to jedno, ale WOŚP to tradycyjnie także koncerty. Także i w tym roku, choć będą one przebiegać w innej formie. Dobrej muzyki pod znakiem czerwonego serca Orkiestry wysłuchać będziemy mogli on – line. Od godziny 15, zarówno na Facebook'u, jak i na Youtube, rusza transmisja z włocławskiego studia WOŚP.

Z Sali Widowiskowej Centrum Kultury „Browar B.” transmitowane będą koncerty 5 grup muzycznych. Będą to:

  • Heaven Rock,
  • AnotherWay,
  • Old Fashioned,
  • Włocławscy Muzycy,
  • CZAQU,

Dodatkowo, muzykę zapewni także Freshland Events, którzy zajmują się promowaniem muzyki oraz kultury klubowej. Na ich scenie zagrają:

  • Jack Da Rule
  • DeleŚ
  • 4future
  • Woox

Nie mogło zabraknąć także Światełka do Nieba. W tym roku wydarzenie będzie wyglądać jednak inaczej. Będzie ono transmitowane online, a dokładna lokalizacja nie zostanie udostępniona w celu zachowania odpowiedniego reżimu sanitarnego.

Włocławski Sztab WOŚP przypomina także o innych możliwościach wspierania Finału. Cały czas istnieje możliwość wzięcia udziału w licytacjach, które dostępne są na Allegro, bądź bezpośrednia wpłata do tzw E-skarbonki. Na chwilę obecną, nasze miasto zgromadziło w ten sposób 3200 zł.

Drodzy Państwo, podsumowując, jak Państwo widzą w tym trudnym czasie, w tych trudnych warunkach pandemii, postaramy się wszyscy odnaleźć. Zapraszam serdecznie do darowizn. Ja wiem, że to może zabrzmi jak banał, ale nigdy włocławian nie trzeba było zachęcać, każdy rok żeśmy tą kwotę powiększali, przebijali. Jestem przekonany, że w tym roku będzie bardzo podobnie, a że lubimy pomagać, i ta pomoc jest naprawdę potrzebna tym, którzy tej pomocy naprawdę potrzebują. Bardzo serdecznie Państwa zapraszamy, my ze swojej strony robimy wszystko, żeby warunki bezpieczeństwa przede wszystkim zostały zapewnione. Siema - mówił podczas konferencji online na temat 29. Finału prezydent Włocławka Marek Wojtkowski.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz