Dostawy szczepionki ograniczone. Szpital wstrzymuje szczepienia medyków

2021-01-18 12:22:49, Q4.pl

Włocławski Wojewódzki Szpital Specjalistyczny wstrzymuje akcje szczepień grupy „0”. To pokłosie decyzji o wstrzymaniu dostaw 330 tysięcy szczepionek do szpitali węzłowych. Zawirowanie spowodowane zostało ograniczeniem dostaw przez producenta, firmę Pfizer.

Niniejszym informujemy, że w dniu 16.01.2021 r. zostaliśmy powiadomieni o anulowaniu wszelkich zamówień na szczepionki na ten tydzień, z uwagi na brak szczepionek w magazynach u dystrybutorów – poinformował dziś szpital we Włocławku.

W ślad za tym szczepienia zaplanowane na ten tydzień zostają przesunięte na tydzień kolejny. Jak informuje placówka koordynator szczepień skontaktuje się indywidualnie z każdą osobą zapisaną na ten tydzień w celu szczepienia.

Przypadek Włocławka nie jest odosobniony. Jak poinformował w piątek szef KPRM Michał Dworczyk w tym tygodniu do szpitali nie trafi 330 tysięcy zaplanowanych dawek szczepionki.

Zdecydowaliśmy się wstrzymać ten transport do momentu, gdy firma Pfizer nie prześle nam dokładnego harmonogramu dostaw do Polski. Wtedy dopiero będziemy mogli zaplanować te szczepienia. Jeśli spełnią się deklaracje firmy Pfizer, czyli będzie to jednodniowe obniżenie dostaw, uda nam się rozwiązać ten problem, opóźniając nieco, być może o niecały tydzień szczepienia w grupie 0 – cytował Michała Dworczyka PAP.

50 tysięcy dawek preparatu trafi do placówek w Polsce jedynie w celu podania drugiej dawki szczepionki. Kolejne 120 tysięcy szczepionek ma trafić w tym tygodniu do DPS-ów. Akcja szczepień w Domach Pomocy Społecznej potrwa do najbliższego piątku.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz