Włocławskie służby mundurowe kontrolują osoby w kwarantannie

2021-01-15 11:51:30, Q4.pl

Policjanci z Włocławka sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną przestrzegają zaleceń. Mundurowi realizują te zadania przy współpracy ze strażnikami miejskimi i żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej. Sprawdzenie przebiega w bezpieczny sposób zarówno dla obywatela, jak i mundurowych.

W związku z zagrożeniem, jakie powoduje koronawirus, w mieście i powiecie włocławskim od początku epidemii wdrożone zostały środki, których najważniejszym celem jest minimalizowanie jej rozprzestrzeniania. Zaangażowane w te działania są wszystkie służby, w tym policjanci, strażnicy miejscy i żołnierze WOT-u. Do jednego z głównych zadań, jakie spoczywają na służbach mundurowych, należy kontrolowanie osób objętych kwarantanną.

Kontrola mieszkańców, którzy objęci są kwarantanną przebiega w sposób dyskretny i z zachowaniem niezbędnych środków ostrożności, zarówno dla obywatela, jak i funkcjonariuszy. Umundurowani policjanci, kiedy docierają pod konkretny adres, kontaktują się za pomocą telefonu lub domofonu i proszą o podejście do okna, w którym będzie można skutecznie, a także bezpiecznie przeprowadzić sprawdzenie. W czasie takiej rozmowy każdy z objętych kwarantanną ma możliwość przekazania informacji o swoich potrzebach związanych np. z brakiem lekarstw, czy żywności. Jeżeli taka sytuacja miałaby miejsce, policjanci przekazują te informacje do instytucji, które współpracują z nami w tym zakresie. Wszystko po to, aby nikt nie został bez wsparcia i pomocy.

Przypominamy również o dostępnej bezpłatnej aplikacji „Kwarantanna Domowa". Dzięki temu narzędziu uzyskamy niezbędną pomoc w czasie kwarantanny oraz wypełnimy wszystkie zalecenia bez kontroli policjantów.

(Informacja prasowa KMP Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz