Jak dobre materace do spania mogą poprawić komfort snu?

2021-01-13 09:00:42, Artykuł partnera

Odkryj tajemnicę zdrowego snu. Przedstawiamy korzyści, które możesz zyskać z ergonomicznym materacem.

Zdrowy sen – zacznijmy od podstaw

Zanim przyjrzymy się znaczeniu materaca dla snu, warto sprawdzić, co w zasadzie sprawia, że ten proces jest tak istotny dla naszego zdrowia. Zacznijmy od tego, że praktycznie każda czynność naszego organizmu jest połączona z innymi układami – aby wszystko funkcjonowało poprawnie, każdy z nich musi działać z pełną sprawnością. Sen jest z kolei nadrzędnym procesem, który reguluje pozostałe dziedziny życia. Odpowiada on na przykład za pamięć, sprawność układu krwionośnego (odpowiedni sen redukuje ryzyko schorzeń natury kardiologicznej), stan psychiczny, regenerację mięśni i gospodarkę hormonalną. To dopiero początek – o jego roli można pisać naprawdę długo.

Sen to niezwykle istotny aspekt naszego funkcjonowania, o którym po prostu nie możemy zapominać. Aby jednak spać w odpowiedni sposób, musimy zadbać o odpowiednie podłoże. Materac musi zapewnić nam odpowiednią stabilność, a dodatkowo umożliwić nam wypoczynek w higienicznych warunkach.

Jak wybrać materac do spania?

Stabilność w trakcie snu jest kluczowa. Z odpowiednio dobranym do naszych potrzeb podłożem z łatwością znajdziemy idealną pozycję i rozluźnimy swoje mięśnie, co z kolei przełoży się na lepszą regenerację w nocy. Niewygodny materac może zupełnie zrujnować nasz sen – zamiast skupiać się na wypoczynku, będziemy szukać właściwego ułożenia, by uniknąć dyskomfortu.

Jednym z najważniejszych parametrów jest twardość materaca. Przed wyborem warto zapoznać się z pewną szeroko stosowaną skalą:

  • Materace miękkie (H1) – dla osób o wadze do 60 kilogramów. W tej kategorii znajduje się wiele materacy piankowych, w tym przeznaczonych dla dzieci.
  • Materace o średniej twardości (H2) – przeznaczone dla osób, których waga wynosi od 60 do 80 kilogramów.
  • Materace twarde (H3) – materace skierowane do osób ważących więcej niż 80 kilogramów.
  • Materace bardzo twarde (H4) – dla użytkowników o wadze powyżej 100 kilogramów.

By wybrać odpowiednie materace do spania, należy także zwrócić uwagę na aspekty, których nie widać na pierwszy rzut oka. Mowa tu na przykład o mikroklimacie – to kwestia, która określa, jak materac radzi sobie z utrzymywaniem prawidłowych parametrów w swoim wnętrzu. Liczy się także ergonomia, na którą wpływa między innymi liczba stref podparcia.

Niezwykle ważne jest, aby wybierać materace od profesjonalnych, zaufanych dostawców. Jednym z nich jest firma Hilding, która dba o to, by komfort snu na oferowanych materacach łączył się ze świetnym mikroklimatem i znakomitą trwałością.

Materace Hilding – dlaczego warto stawiać na sprawdzone rozwiązania?

Sen to proces, który bardzo mocno wpływa na większość układów naszego organizmu. Niestety sprawia to, że opracowanie skutecznej metody wsparcia nas w wypoczynku nie jest proste. Materace najwyższej klasy, takie jak produkty Hilding, są dziś tworzone w specjalnych laboratoriach, w których pracują wybitni eksperci.

Materace szwedzkiej firmy są opracowywane w laboratorium SleepLab. Jego pracownicy to osoby, które specjalizują się w ergonomii, anatomii, fizjologii, a nawet psychologii. Inżynierowie opracowują swoje rozwiązania na podstawie najnowszych odkryć w tych dziedzinach nauki. Hilding to firma, której można zaufać właśnie ze względu na tak zaawansowane podejście – stara się ona dostarczać produkty, na które można liczyć w stu procentach. Bezkompromisowe materace, które będą stały na straży higieny i komfortu snu przez długi czas!

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz