MOPR w Kampanii: '16 Dni Przeciw Przemocy'

2020-11-30 09:20:16, Q4.pl

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie we Włocławku, jak co roku w dniach 25 listopada – 10 grudnia bierze udział w Kampanii ,,16 dni Przeciw Przemocy ze względu na Płeć’’. Okres jej trwania jest nieprzypadkowy, ponieważ 25 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet, a 10 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka.

MOPR apeluje: „Przemoc nie jest sprawą prywatną, dlatego też w przypadku kiedy Ty lub ktoś z twoich bliskich potrzebuje pomocy, nie bój się zgłosić do pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie we Włocławku”.

Na stronie MOPR'u opublikowany jest obszerny materiał zawierający adresy, telefony, godziny udzielania porad, kontakty do osiedlowych sekcji pomocy społecznej.

08.12.2020 r. w godzinach 14.00 – 16.00 odbędzie się dyżur poradniczy – webinar pt. ,,Procedura Niebieskiej Karty w służbie zdrowia i systemie oświaty”. Spotkanie adresowane jest do pracowników służby zdrowia, nauczycieli oraz osób zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie. Prowadzącymi dyżur będą Specjaliści z zakresu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie: Małgorzata Marczak – Przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie we Włocławku oraz Kierownik Sekcji Specjalistycznej Pomocy Rodzinie i Interwencji Kryzysowej.

(Informacja prasowa UM Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz