Pomóżmy samotnym i bezdomnym

2020-11-25 11:28:27, Q4.pl

Radziejowscy policjanci prowadzą działania skierowane do osób samotnych, bezdomnych. Chcą im pomóc w przetrwaniu trudnego, zimnego okresu. Funkcjonariusze odwiedzają takie osoby, informują je o instytucjach, schroniskach, gdzie mogą uzyskać pomoc.

Okres jesienno-zimowy to trudny czas dla osób samotnych, bezdomnych. Znaczne spadki temperatur stwarzają zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, osób nietrzeźwych, przebywających na wolnym powietrzu lub w opuszczonych czy nieogrzewanych pomieszczeniach.

Dlatego radziejowscy policjanci sprawdzają opuszczone budynki, ogródki działkowe i inne miejsca, gdzie mogą przebywać takie osoby. W przypadku dotarcia do tych osób są one informowane, które placówki pomagają bezdomnym i innym osobom wymagającym opieki.

Policjanci apelują do mieszkańców, aby nie przechodzili obojętnie obok osób bezdomnych, samotnych oraz będących pod wpływem alkoholu, które w związku z trudnymi warunkami znalazły się w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Prosimy o przekazywanie informacji o takich osobach na policję pod nr 112 , 997 lub do odpowiednich instytucji pomocowych.'

(Informacja prasowa KPP Radziejów)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz