Zagłosuj na propozycje w BO. Termin mija 30 listopada

2020-11-20 10:21:04, Maciej Kowalczyk

10 dni. Tyle potrwa jeszcze głosowanie na propozycje zgłoszone w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie rozpoczęło się 16 listopada. W tym roku odbywa się tylko on-line.

Nowe ławki w Parku Łokietka, rewitalizacja nadwiślańskich terenów przy ulicy Toruńskiej, „Zielony Ogród Baczyńskiego”, budowa wieży z platformą widokową, czy też rzeźba-pomnik Stanisława Zagajewskiego przy pracy. To tylko niektóre spośród projektów na które w tym roku mogą głosować mieszkańcy miasta.

Łącznie Można głosować na 38 projektów – w tym 26 projektów w kategorii ogólnomiejskiej, 6 w kategorii zielonej i 6 w kategorii instytucjonalnej. Po raz pierwszy bowiem pula środków przeznaczonych na realizację pomysłów mieszaczów miasta została podzielona na trzy odrębne:

  • Zieloną – tu można było zgłaszać swoje propozycje związane z obszarami zielonymi w mieście (1 milion złotych).
  • Instytucjonalną – tu z kolei trafiły pomysły związane z inwestycjami na terenie placówek oświatowych (1 milion złotych).
  • Ogólnomiejską – czyli projekty nie związane z poprzednimi kategoriami (2 miliony złotych).

W głosowaniu mogą wziąć udział wyłącznie mieszkańcy Włocławka. W związku z podziałem projektów na trzy kategorie: zieloną, instytucjonalną i ogólnomiejską, każdy mieszkaniec może oddać po jednym głosie w każdej kategorii.

Głosowanie odbywa się tylko w formie elektronicznej, poprzez wypełnienie formularza na stronie internetowej dedykowanej Włocławskiemu Budżetowi Obywatelskiemu.    

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz