Kolizja dwóch ciężarówek na autostradzie A-1 w pow. włocławskim

2020-11-09 10:48:09, Q4.pl

Zdarzenie z udziałem dwóch ciężarówek zablokowało na kilka godzin autostradę w kierunku Gdańska i przez ten czas wyznaczony był przez policjantów oraz służbę autostradową objazd. Do zdarzenia doszło dziś w nocy na 195 kilometrze w kierunku Gdańska. W wyniku zderzenia się dwóch samochodów ciężarowych jeden z kierujących został przetransportowany do szpitala, a dwa pasy zostały zablokowane.

Do zderzenia się dwóch samochodów ciężarowych marki scania i man doszło dziś (09.11.2020) o godzinie 2 w nocy na autostradzie A-1 za węzłem autostradowym w pobliżu miejscowości Pikutkowo (gmina Brześć Kujawski) w kierunku Gdańska.

Z ustaleń mundurowych wynika, że 54-letni kierujący manem z naczepą zatrzymał się częściowo na pasie awaryjnym i prawym pasie ruchu. Powodem zatrzymania się była usterka pojazdu i kiedy kierowca wyszedł to sprawdzić, w stojący pojazd uderzyła scania z naczepą. W wyniku tego uderzenia 25-letni kierowca scanii został zabrany do szpitala na badania, a oba pasy w kierunku Gdańska zostały zablokowane przez pojazdy. Z uszkodzonej naczepy na jezdnię rozsypał się towar, a także z ciągnika siodłowego scania wylał się na jezdnie olej napędowy. Przez kilka godzin trwało neutralizowanie plamy oleju oraz sprzątanie pojazdów i w tym czasie policjanci wspólnie z służbą autostradową wyznaczyli objazd zablokowanego odcinka autostrady przez Włocławek.

Na szczęście kierowcy zabranemu do szpitala nic poważnego się nie stało, a badanie uczestników wykazało, że byli oni trzeźwi. Policjanci ruchu drogowego za nieprawidłowe zatrzymanie się na autostradzie i spowodowanie zdarzenia drogowego ukarali mandatem karnym 54-letniego kierowcę MAN'a.

(Informacja prasowa KMP Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz