Cmentarze czynne dłużej w okresie Wszystkich Świętych

2020-10-23 12:59:48, Q4.pl

Zbliża się termin ważnego święta w naszej tradycji – Wszystkich Świętych. W związku z pandemią, prezydent Włocławka, Marek Wojtkowski zabrał głos w sprawie funkcjonowania cmentarzy, które w tym okresie odwiedzane są zdecydowanie częściej. Zapowiedział, że zmienią się godziny otwarcia bram cmentarzy komunalnych przed, oraz w dniu Uroczystości.

W dbałości o Państwa zdrowie, życie, staramy się wydłużyć godziny otwarcia cmentarzy komunalnych. Chcielibyśmy doprowadzić do sytuacji, aby ten ruch na cmentarzach sukcesywnie rozłożyć na kolejne, poszczególne godziny. Dlatego też chciałbym państwa poinformować że poczynając od piątku w następnym tygodniu, przed świętem Wszystkich Świętych wydłużamy te godziny od 6:00 do 22:00, natomiast w samo święto, bramy cmentarzy będą otwarte do godziny 24:00. Oczywiście będziemy starali się monitorować sytuacje, wraz z udziałem straży miejskiej, żeby zapewnić Państwu bezpieczeństwo na cmentarzach. - mówił wczoraj w swoim wystąpieniu prezydent

Tak jak w poprzednich latach mieszkańcy będą mogli (w okresie święta zmarłych) podróżować komunikacją miejską bezpłatnie:

Chciałbym państwa poinformować że w dni poprzedzające Wszystkich Świętych tj. piątek, sobota oraz niedziela, normalnie funkcjonują autobusy naszej komunikacji miejskiej. Będą to autobusy darmowe; jest to wynik uchwały która została podjęta kilka lat temu i chcielibyśmy Państwu w ten sposób pomóc (…) - informuje prezydent

Według informacji podanych na dzisiejszej konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego i Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego, ostateczna decyzja na temat ewentualnych ograniczeń i zasad podczas obchodów Uroczystości Wszystkich Świętych zapadnie za tydzień, gdy poznamy efekty obostrzeń wprowadzonych w ubiegłym tygodniu.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz