Neonatologia wznawia przyjęcia

2020-10-02 10:31:43, Maciej Kowalczyk

Trzy dni temu Wojewódzki Szpital Specjalistyczny poinformował o wstrzymaniu przyjęć na Oddziały Neonatologii oraz Ginekologiczno-Położniczy. Powodem było wykrycie przypadków zakażenia koronawirusem. Dziś Neonatolgia wznawia przyjęcia.

We wtorek szpital poinformował, że w związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem u personelu i pacjentów lecznicy wstrzymuje przyjęcia pacjentów na oba oddziały. Wcześniej dyrekcja wydała komunikat o wstrzymaniu przyjęć na oddział rehabilitacji kardiologicznej. Także i tam pojawiły się potwierdzone przypadki zakażeń.

Nie były to pierwsze ograniczenia w funkcjonowaniu włocławskiej lecznicy wywołane przez pandemię. Przypomnijmy, że we wrześniu ognisko koronawirusa wykryto na Oddziale Wewnętrznym szpitala, co spowodowało konieczność ewakuacji pacjentów do innych placówek. Problemy pojawiły się też w pracowni endoskopii i na Oddziale Chirurgii Ogólnej. Większość zamkniętych oddziałów wznowiła już działalność. Jak informuje szpital, w piątek dołączyła do nich Neonatologia.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz