Włocławianie nie dali się oszukać na tzw „wypadek wnuka lub wnuczki"

2020-09-24 14:56:42, Maciej Kowalczyk

Włocławscy policjanci prowadzą postępowanie, w których oszuści próbowali wyłudzić oszczędności od trzech mieszkańców Włocławka. W każdym przypadku sprawcy działali pod legendą wypadku drogowego spowodowanego przez niby „wnuczka lub wnuczkę". Na szczęście nikt nie przekazał swoich oszczędności przestępcą. Apelujemy o rozwagę podczas takich rozmów telefonicznych i nie podejmowanie szybkich decyzji związanych z przekazaniem pieniędzy lub kosztowności.

W środę (23.09.2020) włocławski dyżurny został powiadomiony o trzech próbach wyłudzenia pieniędzy na szkodę mieszkańców Włocławka w wieku od 72 do 91 lat. Z relacji zgłaszających wynikało, że na telefon stacjonarny zadzwoniła osoba podająca się za niby "rodzinę lub funkcjonariusza" z informacją o wypadku drogowym i potrzebie załatwienia sprawy. W każdym przypadku wymagany był pośpiech i jak najszybsze przekazanie pieniędzy. Na szczęście mieszkańcy nie dali się oszukać, a o takich telefonach poinformowali prawdziwych policjantów, którzy prowadzą postępowanie w sprawie oszustw.

Przypominamy, że nigdy funkcjonariusze przez telefon nie proszą o przekazanie pieniędzy na załatwienie sprawy wypadku drogowego, a także nie każą nigdy wypłacać pieniędzy z kont. Jeżeli ktoś z drugiej strony słuchawki ma takie żądanie, to natychmiast zakończmy rozmowę i poinformujmy o tym fakcie rodzinę oraz policjantów. Szybka reakcja może pomóc w zatrzymaniu oszustów próbujących wyłudzić nasze oszczędności.

(Inf. prasowa KMP Włocłwek)

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz