Koronawirus: 54 zakażenia w regionie. Ognisko w DPS w Wilkowiczkach

2020-09-23 16:27:11, Maciej Kowalczyk

To nie był spokojny dzień w statystykach epidemicznych województwa kujawsko-pomorskiego. Poprzedni wzrost liczby zakażonych o takiej skali miał miejsce 12 września, kiedy wykryto ognisko zakażeń we włocławskim szpitalu.

Także i tym razem za nagły przyrost odpowiadają ogniska koronawirusa, w tym jedno, które pojawiło się w powiecie włocławskim. Chodzi o Dom Pomocy Społecznej w Wilkowiczkach (gmina Choceń), gdzie koronawirus pojawił się wśród pracowników (7 osób) i pensjonariuszy (4 osoby).

Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna prowadzi teraz postępowanie epidemiczne. W ramach tego postępowania będą „wymazani” wszyscy podopieczni tego Domu Pomocy Społecznej – poinformował dziś rzecznik wojewody Adrian Mól.

To nie jedyny DPS w województwie, w którym pojawiło się ognisko zakażeń. Kolejne wykryto także w DPS „Samarytanin” w Toruniu. To właśnie sprawiło, że dzisiejszy przyrost zakażeń jest najwyższy od 11 dni.

Jak poinformował rzecznik wojewody wśród nowych zakażonych patogenem pojawiły się:  3 osoby z Bydgoszczy, 9 z Grudziądza, 3 z Inowrocławia, 9 z Torunia, 1 z Włocławka, 2 z powiatu brodnickiego, 1 z powiatu chełmińskiego, 2 z powiatu grudziądzkiego, 1 z powiatu inowrocławskiego, 2 z powiatu lipnowskiego, 3 z powiatu nakielskiego, 2 z powiatu świeckiego, 2 z powiatu toruńskiego, 1 z powiatu tucholskiego, 1 z powiatu wąbrzeskiego, 11 z powiatu włocławskiego i 1 z powiatu żnińskiego. 

Kolejne zakażenie we Włocławku sprawiło, że liczba zakażonych w mieście od początku trwania pandemii przekroczyła już 90 osób (dokładnie 91). Spośród nich, według danych służb sanitarnych, 33 nadal walczą z chorobą, pięć innych, niestety, zmarło.

Także i lista ofiar pandemii w kujawsko-pomorskim wydłużyła się dziś o kolejne nazwiska. Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy poinformowało o zgonie 86-letniego mężczyzny zakażonego koronawirusem, a Regionalny Szpital Specjalistyczny w Grudziądzu poinformował o zgonie 68-letniej kobiety. Obie zmarłe osoby miały choroby współistniejące.

Koronawirus w kujawsko-pomorskim. Stan na 23.09.2020

  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 1 894,
  • liczba osób aktualnie w kwarantannie – 4 424,
  • liczba osób objętych nadzorem – 392,
  • liczba ozdrowieńców – 1 140,
  • liczba zgonów – 64,
  • liczba pobranych próbek – 160 887.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz