W Teatrze – Baj Pomorski i… Calineczka

2020-09-21 14:12:28, Maciej Kowalczyk


kiedy 1970-01-01 | 01:00 gdzie Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego

Mała dziewczynka, Calineczka, wyrosła z ziarenka, które dostała jej mama od czarownicy ponieważ sama nie mogła mieć dzieci. Pewnego dnia Calineczkę porwała Ropucha, która chciała aby poślubiła jej syna… Nie została żoną syna Ropuchy ponieważ porwał ją Żuk i zabrał do swego królestwa… Po pewnym czasie trafiła do Myszki, która chciała ją zeswatać z Kretem, od której uciekła na grzbiecie Jaskółki aż do ciepłych krajów gdzie poznała Króla Kwiatów…

To tylko błyskawiczny skrót bajki przedstawiającej Historię Calineczki, którą na włocławsksiej scenie zaprezentują aktorzy Teatru Baj Pomorski w Toruniu.

Sceniczny świat Calineczki to wielka księga, z której wyłaniają się kolejne miejsca przygód bohaterki. Nad światem tym panują aktorzy-animatorzy lalek. Ich dowcipne zachowania, komentarze, a niekiedy spory nadają przedstawieniu dodatkowy walor teatralny.
Historia Calineczki to ciepła opowieść z piękną scenografią i piosenkami budującymi baśniową aurę przedstawienia. Spektakl otrzymał Nagrodę Główną Kryształowego Andersena oraz nagrody za rolę aktorską, scenariusz, scenografię i muzykę na I Festiwalu Widowisk dla Dzieci i Młodzieży Na ziarnku grochu w Krakowie (2003 r.)

Przedstawienia wystawiane będą w ramach cyklu Niedzielne Spektakle Familijne.

W związku z epidemią wirusa SARS-CoV-2 Widzowie zobowiązani są do wypełnienia obowiązków wynikających ze stosownych przepisów prawa powszechnie obowiązującego oraz Regulaminu Teatru wydanego w tym zakresie, w szczególności zobowiązani są do zakrywania ust i nosa w trakcie całej imprezy.

(Inf. prasowa Teatr Impresaryjny)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz