Mistrzostwa w Solcu. UKS START z medalami

2020-09-21 09:13:56, Maciej Kowalczyk

Zawodnicy UKS „START” bardzo dobrze spisali się po sześciu miesiącach przerwy od startów na turniejach badmintona. Dwa medale: srebrny i brązowy to dorobek zawodników klubu, z jakim powrócili z Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Badmintonie.

W mistrzostwach obok dwunastoosobowej ekipy UKS „START” Smólnik brali udział również zawodnicy z ośmiu klubów z woj. kujawsko – pomorskiego i pomorskiego, m.in. z Gdańska, Gdyni, Władysławowa, Miastka, Bytowa, Solca Kujawskiego. W zawodach startowała czołówka zawodników z list rankingowych prowadzonych przez Polski Związek Badmintona.

Podczas mistrzostw najlepiej wypadła w grze podwójnej dziewcząt para Nikola Proszkiewicz/Maria Lewandowska, które zajęły drugie miejsce. Lidia Figiel w grze singlowej uplasowała się na miejscu III. Para deblowa Anita Wąsowska/Mateusz Nowacki sklasyfikowana została na miejscu 5-8. Natomiast debel chłopców Paweł Rudnik/Sebastian Sadowski na miejscu również 5-8. W grze pojedynczej chłopców Bartek Zasada uplasował się na miejscu 9-12. Debel Jakub Zamerski/Paweł Rudnik sklasyfikowany został również na miejscu 9-12, podobnie jak para Konstancja Kowanacka/Anita Wąsowska. Oliwia Kamińska w grze pojedynczej i para Przemysław Kamiński/Jakub Zamerski również zostali sklasyfikowani na miejscach 9-12.

Wyjazd doszedł do skutku dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego we Włocławku.