Jak powinno wyglądać inteligentne oświetlenie w domu?

2020-09-21 12:55:42, Artykuł partnera

Inteligentne oświetlenie może być szansą na znaczne obniżenie rachunków za prąd. To także niezwykle wygodne rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się wśród innych nowoczesnych systemów. W jaki sposób powinniśmy rozpocząć przygodę z inteligentnym oświetleniem?

Inteligentne oświetlenie zdobywa coraz większą popularność

Trendy w wyposażeniu wnętrz pojawiają się i znikają, a ich obecność często nie ma konkretnego uzasadnienia. Zupełnie inaczej jest jednak w przypadku rozwiązań, które rzeczywiście oferują konkretną wartość dodaną. Inteligentne oświetlenie jest modą, która z pewnością zawita w naszych domach na dłużej – powodów, dla których warto postawić na taki system, jest naprawdę sporo.

  • Inteligentne oświetlenie to oszczędności – efektywne energetycznie ogniwa i automatyczne sterowanie to połączenie, które pozwoli zachować dodatkowe pieniądze na naszym koncie. Instalacja oświetlenia smart zwróci się bardzo szybko dzięki redukcji opłat za zużycie prądu.
  • Inteligentne oświetlenie to wygoda – daje możliwość wyłączenia światła w całym domu jednym przyciskiem, stworzenia klimatu podczas oglądania filmów, regulacji temperatury barw i samych kolorów światła. To ogrom możliwości, które doceni każdy, kto stara się, by jego dom zawsze prezentował się jak najlepiej.
  • Inteligentne oświetlenie to bezpieczeństwo – system symulacji obecności właściciela w domu skuteczniej odstrasza złodziei niż niejeden system alarmowy.
  • Inteligentne oświetlenie to wrota do smart home – jeśli skorzystamy z oświetlenia smart, może się okazać, że tak nam się spodoba to rozwiązanie, że zmienimy swój dom w smart home z prawdziwego zdarzenia. To decyzja, z której z pewnością będziemy zadowoleni. Często brakuje tylko właściwego bodźca – jednak kiedy odkryjemy nowy wymiar wygody, już nie będziemy w stanie z niego rezygnować.

Jak wygląda wdrażanie oświetlenia smart?

Inteligentne oświetlenie przeważnie wykorzystuje takie same gwinty żarówek jak standardowe lampy i lampki. Źródła światła pozostają więc niezmienne – wystarczy odświeżyć ich wnętrze. W tym celu należy zakupić żarówki smart albo cały system oświetlenia inteligentnego. Ta druga opcja zdecydowanie bardziej się opłaca, jeśli naszym celem jest przekształcenie wielu pomieszczeń. W pojedynczych sprzętach możemy wybrać same żarówki, jednak inteligentne oświetlenie jest tym skuteczniejsze, im więcej mamy w domu źródeł takiego światła.

Smart żarówki nie wymagają żadnego źródła zasilania poza gwintem, dlatego też sam montaż jest banalny. W kwestii kontroli potrzebujemy dostępu do sieci wi-fi w całym domu. Możemy to zrobić z pomocą wzmacniaczy zasięgu sieci bezprzewodowej – poprawi to nie tylko działanie oświetlenia, ale też komfort wykorzystywania urządzeń innych kategorii.

W zależności od tego, jak bardzo rozbudowane funkcje nas interesują, nasze oświetlenie może wyglądać inaczej. Na rynku dostępne są rozwiązania sterowane za pomocą pilota, komend głosowych lub aplikacji – wybór zależy od naszych oczekiwań.

Czy warto zainwestować w smart oświetlenie?

Inteligentne oświetlenie jest znakomitą propozycją dla każdego dzięki łatwości dostosowania systemu do naszych potrzeb. Jest także korzystne cenowo i zapewnia niesamowitą wygodę, która idzie w parze z niższym zużyciem energii elektrycznej. Inwestycja w smart oświetlenie musi być jednak przemyślana – warto postawić na sprawdzonego dostawcę. Przy wyborze konkretnych produktów należy zwrócić uwagę na okres ich żywotności, który powinien wynosić kilkadziesiąt tysięcy godzin.

Komentarze (1)


krys (2020-09-23 11:00:37) Zgłoś do moderacji
Takie rozwiązania typu smar home to nowy standard dla zaintersowanych tego rodzaju systemami i to nie tylko oświetlenia ale i ogrzewania polecam https://pulsarinstalacje.pl

Dodaj swój komentarz