Zamknij X

Bitwa pod Płowcami – dokument dziś w TVP 3 Bydgoszcz

2020-09-16 08:39:10, Maciej Kowalczyk

Film w reżyserii Marcina Sroki,opowiadający o krwawym starciu wojsk polskich z oddziałami krzyżackimi , będą dziś mogli obejrzeć widzowie TVP 3 Bydgoszcz. Produkcję można obejrzeć o godzinie 17:30 w ramach cyklu „Dokument w TVP 3 Bydgoszcz”.

26 września 1331 roku wojska krzyżackie zdobyły Radziejów. Następnego dnia ruszyły w stronę Brześcia Kujawskiego. Nim tam dotarły, w okolicy wsi Płowce, musiały stoczyć bitwę z wojskami polskimi pod dowództwem Władysława Łokietka. Rozpoczęła się krwawa i ciężka bitwa, która kosztowała życie 4 tysięcy zbrojnych. Bitwa, która obaliła mit o niezwyciężonych wojskach krzyżackich. Tak, w telegraficznym skrócie, wygląda historia starcia na Kujawach. Przebieg tej bitwy przybliża dokument zrealizowany przez włocławianina Marcina Srokę. 

Film miał swoją premierę w maju ubiegłego roku. Od tego czasu mogli go obejrzeć, między innymi, widzowie TVP Historia. Dziś taką możliwość będą mieli widzowie TVP 3 Bydgoszcz. Powtórka dokumentu na antenie telewizji regionalnej jutro (17 września) o godzinie 7:00.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz