Zamknij X

Z Szaconkiem i nagrodą!

2020-09-15 13:03:14, Maciej Kowalczyk


kiedy 2020-09-18 | 15:00 gdzie Browar B.

Kapela z Szaconkiem została najlepszym zespołem folkloru miejskiego w Polsce. Włocławska grupa zwyciężyła w XVI Ogólnopolskim Festiwalu Folkloru Miejskiego w Piotrkowie Trybunalskim.

Tegoroczna edycja imprezy odbywała się online. O zwycięstwo w Festiwalu rywalizowało 20 kapel z całej Polski. Na podium, obok włocławian znalazły się: Stylowa Orkiestra Taneczna z Lublina (II miejsce) i Warszawska Kapela z Targówka (III miejsce).

Już w najbliższy piątek (18 września) Kapela z Szaconkiem wystąpi zaś przed włocławską publicznością w Centrum Kultury „Browar B.”. Organizatorzy przygotowali 100 bezpłatnych wejściówek na koncert. Jednak jeśli chcecie zasiąść wśród publiczności warto się pospieszyć. We wtorkowe popołudnie pozostało ich zaledwie 17. Jak je zdobyć? Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

Podczas piątkowego koncertu muzykom z Włocławka zostanie wręczona nagroda za zwycięstwo w tegorocznym Festiwalu, organizowanym przez przedstawicieli Stowarzyszenia Folkloru Miejskiego Agrafa oraz Kapelę Fakiry.

Kapela z Szaconkiem przypomniała o sobie włocławianom także przed kilkoma dniami, kiedy w sieci pojawił się utwór "Ciąg do książek", przygotowany dla Miejskiej Biblioteki Publicznej:

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz