Zamknij X

Koronawirus w oświacie. Kolejne szkoły nauczają zdalnie

2020-09-14 14:05:38, Maciej Kowalczyk

Szkoła Podstawowa numer 23 i Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Szpetalu Górnym – to kolejne placówki, które z powodu koronawirusa przechodzą na nauczanie zdalne. Jednak nie tylko one stanęły w obliczu kłopotów z SARS-CoV-2. Problem dotyczy też między innymi Zespołu Szkół Technicznych i SP nr 22 we Włocławku.

Pierwsze informacje o zawieszeniu działalności placówki w Szpetalu Górnym pojawiły się w niedzielny wieczór.

...prawdopodobnie przejdziemy na jakiś czas w tryb zdalny - proszę o wyrozumiałość i śledzenie informacji na stronie internetowej szkoły. Wychowawcy będą się na bieżąco kontaktować z Uczniami i Państwem, co do wytycznych i organizacji nauczania zdalnego oraz terminu jego rozpoczęcia i trwania – mogliśmy przeczytać w komunikacie szkoły.

Tak też się stało. Wieczorem Sanepid pozytywnie zaopiniował wniosek wójta gminy Fabianki o wprowadzenie zdalnej edukacji w placówce. Choć szkoła została zamknięta, dziś czynna miała być świetlica, która mogłaby przyjąć dzieci, których rodzice nie byliby w stanie zapewnić im opiekę z dnia na dzień. Jak się okazało, nie było to konieczne, żadne z dzieci nie pojawiło się w placówce.

Szkoła została objęta nauczaniem zdalnym z powodu jednego przypadku zachorowania na koronawirusa wśród personelu obsługi placówki. Ten sposób prowadzenia zajęć ma obowiązywać w szkole do końca tygodnia.

To jednak nie jedyna szkoła w regionie, która objęta została nauczaniem zdalnym. Kolejną jest szkoła podstawowa nr 23 we Włocławku. Tu także wszyscy uczniowie najbliższe dni (do 20 września) spędzą w domu. Jak poinformowała zastępczyni prezydenta miasta Barbara Moraczewska jedna z klas szkoły została dodatkowo objęta kwarantanną, w izolacji pozostanie także 20 nauczycieli ze szkoły.

Lista szkół objętych ograniczeniami w nauczaniu jest jednak dłuższa.

W Zespole Szkół Technicznych jedna klasa realizuje zajęcia w formie zdalnej. Od dnia dzisiejszego do 18 września – poinformowała Barbara Moraczewska.

Podobnie przedstawia się sytuacja w SP 22, gdzie również jedna klasa przechodzi na nauczanie zdalne. W Szkole Podstawowej nr 5, w której dzieci pozostawały w domach w czwartek i piątek, obecnie zajęcia on-line dotyczą uczniów pięciu oddziałów. Pozostałe wróciły do stacjonarnej formy nauczania.

W powiecie włocławskim podobną formę nauczania hybrydowego wprowadzono w szkołach w Kowalu i Wieńcu.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz