Spotkajmy się na trybunach - już jutro rozpoczęcie 96. PZLA Mistrzostw Polski

2020-08-27 19:14:48, Maciej Kowalczyk

To będzie główne wydarzenie w polskim sporcie w tym roku! Od piątku do niedzieli we Włocławku odbędą się 96. PZLA Mistrzostwa Polski, czyli główna lekkoatletyczna impreza sezonu. Wystąpi w nich ponad pięciuset zawodników, a wśród nich znajdą się wszystkie największe lekkoatletyczne gwiazdy.

96. PZLA Mistrzostwa Polski Włocławek 2020 rozpoczną się w piątek, 28 sierpnia, o godz. 15.10 biegami eliminacyjnymi na 100 metrów mężczyzn i kobiet. Na godz. 16 zaplanowano ceremonię otwarcia, a już pierwszego dnia rozdanych zostanie dwanaście kompletów medali. Łącznie organizatorzy nagrodzą najlepszych zawodników w czterdziestu konkurencjach, a impreza zakończy się w niedzielę wieczorem najdłuższymi biegami kobiet i mężczyzn.

Wszystko dopięte jest już na ostatni guzik a na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji trwają ostatnie przygotowania do Mistrzostw. W ich przededniu do wizyty na trybunach zachęcali na konferencji prasowej: : Zastępczyni prezydenta Barbara Moraczewska, Sebastian Chmara - Wiceprezes PZLA, Marek Wódecki - Prezes LKS Vectra Włocławek, Jarosław Chmielewski - Członek Zarządu ANWIL S.A., oraz ambasadorzy 96. PZLA Mistrzostw Polski Włocławek 2020: Justyna Święty-Ersetic –Mistrzyni Europy w biegu na dystansie 400m i w sztafecie 4x400m , Katarzyna Kowalska – Mistrzyni Europy w biegu na 3000 m z przeszkodami i trzykrotna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich, Paweł Wojciechowski – Włocławek 2020, Mistrz świata w skoku o tyczce.

W portalu abilet.pl trwa sprzedaż biletów na każdy z dni w cenach 12 zł (normalny) i 6 zł (ulgowy) oraz trzydniowych karnetów w cenach 30 i 15 zł. Zgodnie z obecnymi wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego w Polsce, na trybunach może zasiąść około dwa i pół tysiąca kibiców, czyli tyle, ile wynosi połowa objętości trybun.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz